Hotovostná pôžička

Hotovostné úvery sú produkt, ktorý bol pomerne populárny ešte aj v nedávnej minulosti, pričom na základe najnovších legislatívnych úprav platných od roku 2015 nie je možné už priamo hotovosťou úver poskytnúť. Ak niekto teda hľadá hotovostný úver, má k dispozícii už len alternatívy k tejto forme pôžičky, pričom podobné parametre ako predtým poskytovaná hotovostná pôžička dnes ponúkajú najmä krátkodobé a spotrebiteľské úvery s možnosťou získať peniaze buď na účet v banke alebo poštovou poukážkou či šekom.

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

Niektoré takéto úvery sa dajú vybaviť aj takmer ihneď podobne ako predtým hotovostné pôžičky, najmä ak ide o menšie krátkodobé úvery cez SMS alebo online, iné sa dajú vybaviť do 24 hodín a to v prípade väčších spotrebiteľských úverov. V prípade malých úverov je možná takáto pôžička aj pre menej bonitných klientov, pretože sa nedokladuje príjem, takže sa dá požičať napríklad aj pre nezamestnaných, dôchodcov alebo ženy na materskej dovolenke. Väčšie pôžičky sú dostupné už len s príjmom alebo ručiteľom.

Rýchla hotovostná pôžička cez SMS a internet

V prípade SMS a online úverov je veľkou výhodou možnosť požičať si s minimom dokladovania a vybavovania a to bez ohľadu na to, kde sa nachádzate. Či už ide o veľké mestá ako Bratislava, Košice alebo Žilina, tieto pôžičky môžete vybaviť z domu cez internet alebo SMSku a požičať si tak na čokoľvek aj bez dokladovania príjmu a dokladovania účelu. Nejde síce už o klasické hotovostné pôžičky, ale viacero nebankoviek umožňuje získať peniaze rovnako rýchlo ako v ich prípade, alebo si ich nechať poslať poštovou poukážkou.

CG Pôžička

Medzi pôžičky dostupné bez overovania registra patria aj SMS a online úvery od CG Pôžička. Ide o krátkodobé malé pôžičky od 25 do 350 €, ktoré sa dajú získať expresne rýchlo požiadaním cez internet a schválením aj za pár minút. Tieto úvery sú použiteľné na čokoľvek, pretože sú bezúčelové a nie je potrebné dokladovať príjem. Navyše sa pri schvaľovaní neprihliada na registre dlžníkov. Úvery sú so splatnosťou od 5 do 31 dní, ktorá sa dá za poplatok predĺžiť o 15 dní a to celkovo až trikrát za sebou.

SMS Credits

Medzi rýchle pôžičky s jednoduchým vybavením patria aj tie od SMS Credits. Táto nebanková spoločnosť je špecializovaná práve na vybavenie úveru cez SMS správu jednoducho a rýchlo, bez dokladovania príjmu, bezúčelovo na čokoľvek a s takmer okamžitým schvaľovaním. Požičať sa dá už od 20 €, pre nových klientov prvá pôžička do 100 €, pre tých dlhodobých až do 350 € a samozrejme bez ručiteľa alebo iného ručenia vzhľadom na výšku úveru. Pôžička je bez skrytých poplatkov, splatnosť je na 5, 10 alebo 15 dní.

Ferratum Bank

Rýchle pôžičky napríklad pred výplatou alebo na nečakané udalosti ponúka aj Ferratum Bank. Hoci nejde o klasické hotovostné pôžičky a úvery, je možné vyplatiť peniaze nielen bezhotovostne, ale napríklad aj prostredníctvom šeku, ktorý sa pošle na poštovú adresu. Tento spôsob síce trvá niekoľko dní, ale je tak možné obísť vyplatenie priamo na bankový účet. Nebankovka požičiava svoje úvery cez SMS alebo cez internet a požičať sa dá krátkodobo na čokoľvek od 30 do 350 € s dobou splatnosti na 7 až 30 dní. Túto dobu je možné za poplatok predĺžiť až dvakrát o 15 dní a úvery sú dostupné aj pre dôchodcov alebo ženy na MD.

Kto má záujem o väčší úver, môže si požičať od Ferratumu aj Rýchlu pôžičku. V tomto prípade je doba vybavenia obvykle do 24 hodín a nebankovka posiela finančné prostriedky v prípade schválenia priamo na bankový účet. Požičať sa dá od 20 €, horná hranica je do 700 €, pričom prvá pôžička pre nového žiadateľa je do výšky 350 €. Aj tu ide o bezúčelové úvery na čokoľvek, vybavenie je ale len cez online žiadosť a nebanková spoločnosť si vyhradzuje právo v prípade tejto pôžičky vyžadovať aj dokladovanie bonity alebo iné doklady. Splatnosť úveru je však dlhšia a to od 2 mesiacov až do 12 mesiacov.

Pôžičkomat

Pôžičky jednoducho s požiadaním cez internet sa dajú získať aj cez Pôžičkomat. Táto nebanková spoločnosť sa zameriava na online úvery s minimom dokladovania a vybavovania, ktoré sú dostupné až do 900 €, pre nových klientov je ale prvá pôžička len do 95 €. Väčšina úverov je vybavená do 24 hodín, o pôžičku je možné požiadať 365 dní v roku kedykoľvek počas dňa alebo noci a splatnosť úveru je bežne od 5 do 31 dní. Úver je posielaný priamo na účet a je dostupný žiadateľom nad 18 rokov, napríklad aj mamičkám na MD alebo dôchodcom.

Credit One

Medzi rýchle pôžičky vybaviteľné aj do 24 hodín a pritom pohodlne z domu patria aj úvery od Credit One. Požičať sa dá až do výšky 1.000 €, pričom pre nových klientov je k dispozícii úver do 180 €. Dobou splatnosti do 30 dní ide o typické krátkodobé pôžičky, pričom vďaka flexibilnému nastaveniu je možné si vybrať splatnosť na deň presne. Na vybavenie pôžičky nie je nutné mať ručenie ani ručiteľa, požičať sa dá aj bez dokladovania príjmu a samozrejme bezúčelovo na hocičo, pričom úver je dostupný každému záujemcovi vo veku od 18 do 75 rokov.

Spotrebiteľské hotovostné pôžičky do 24 hodín

Na väčšie sumy, ktoré nie je možné získať pri krátkodobých úveroch, slúžia spotrebiteľské pôžičky. Tieto boli tiež v minulosti poskytované ako hotovostné úvery, pričom viacero typov pôžičiek ešte stále nesie toto pomenovanie, hoci ide už v podstate o bezhotovostné pôžičky. Získať sa však dajú finančné prostriedky aj na niekoľko tisíc €, vo väčšine prípadov bezúčelovo, ale už je potrebné dokladovanie príjmu alebo aspoň mať takýto trvalý príjem. Výhodou je, že sa tieto úvery dajú vybaviť nielen osobne, ale v mnohých prípadoch aj online.

Tesco pôžička

Hotovostná Tesco pôžička je finančný produkt, ktorý ponúka Tesco Finančné služby a to buď priamo vo svojich stánkoch cez pobočky tejto siete hypermarketov, alebo aj s možnosťou požiadania o úver cez telefón. Pôžička je dostupná vo výške od 800 do 16.000 € v závislosti od výšky príjmu a získať ju môžu zamestnanci, ale aj podnikatelia a dôchodcovia. Splatnosť úveru je flexibilná od 12 do 84 mesiacov a výplata pôžičky je možná na účet alebo poštovou poukážkou. Za vybavenie, vedenie a predčasné splatenie sa neplatí žiaden poplatok a úver je možné použiť bezúčelovo na čokoľvek.

Quatro Pôžičky

Výhodné pôžičky na čokoľvek ale napríklad aj na nákupy ponúkajú tiež Quatro Pôžičky. Ide o nebankové spotrebiteľské úvery poskytované od 600 € až do 5.000 € a to v závislosti od výšky príjmu a finančných možností klienta. Tieto úvery majú splatnosť od 1 do 5 rokov a dajú sa vybaviť jednoducho a rýchlo aj z pohodlia domova priamo cez internet alebo požiadaním cez telefón. Vybavenie je obvykle do 24 hodín a finančné prostriedky sa dajú použiť na čokoľvek, avšak ak použijete úver na nákup u niektorého z označených partnerov, môže získať zľavu 5% z hodnoty nákupu. U vybraných partnerov získate naspäť dokopy až 10% z hodnoty nákupu.

Hotovostná pôžička Home Credit

Nebanková spoločnosť Home Credit ponúka tiež viacero finančných produktov určených na úverové prefinancovanie. Hotovostná pôžička je univerzálny spotrebiteľský úver, ktorý poskytuje nebankovka vo výške od 400 € do 6.000 € s vyplatením peňazí do 24 hodín od podpisu úverovej zmluvy. Spôsob aj výber vyplatenie pôžičky si môže zvoliť sám klient a do 30 dní je možné pôžičku vrátiť zadarmo. Za poskytnutie alebo aj predčasné splatenie či vedenie úveru sa neplatia žiadne poplatky. Splatnosť pôžičky je od 36 do 84 mesiacov a o úver je možné požiadať online ale aj po telefóne. Pôžička je bezúčelová, na čokoľvek.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
SMS Credits203505 dní15 dní
CG Pôžička253505 dní31 dní
Pôžičkomat259005 dní31 dní
Ferratum Bank307007 dní12 mesiacov
Credit One510001 dní30 dní
Home Credit400600036 mesiacov84 mesiacov
Tesco pôžička8001600012 mesiacov84 mesiacov
Quatro pôžička600500012 mesiacov60 mesiacov

Údaje boli naposledy aktualizované 18.10.2015

Výhody:

  • Hoci už nejde o klasické úvery vyplácané v hotovosti, tieto pôžičky svojimi parametrami a ponukou môžu vyhovieť každému, kto si chce rýchlo požičať
  • V prípade menších pôžičiek a úverov je výhodou, že nie je potrebné dokladovanie príjmu, niekedy sa ani neoverujú registre pri žiadosti o úver
  • Väčšinou ide o bezúčelové úvery použiteľné na čokoľvek, čo znamená, že sa dá získať úver napríklad pred výplatou ale aj na väčšiu sumu v prípade nečakanej udalosti

Nevýhody:

  • Keďže klasické hotovostné pôžičky, ako ich ľudia poznali, už nie je možné získať, dá sa požiadať len o alternatívne úvery, napríklad s vyplatením cez poštovú poukážku
  • V prípade väčšiny úverov sa overujú registre dlžníkov, čo až na menšie výnimky znamená stopku pre tých, čo majú exekúcie alebo aktuálne nesplatené dlhy
  • Kto si chce požičať väčšiu sumu, je odkázaní na spotrebiteľské úvery, ktorých vybavenie je síce do 24 hodín, ale treba aj viac dokladovania a administratívy

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

redakcia

Expert na pôžičky všetkého druhu. Vyznám sa vo financiách a rád vám poradím. Stačí sa spýtať v komentároch.

2 x komentované “Hotovostná pôžička

  1. potrebujem 300 eur na opravu auta alepostovou poukazkou, somzamestani na dobuneurcitu,kde mozem poziadat?? dakujem

  2. Dobry večer .potrebujem surne sumu 1000€ na vyplatenie dhu,som v registri.zamestnana na dobu neurčitú uz deviaty rok.mam šancu na pozicku? Dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *