Hypotéka bez dokladovania príjmu

Hypotekárny úver bez dokladovania príjmu je možné získať najčastejšie v nebankových spoločnostiach, ktoré sa na tento druh hypotéky zameriavajú, prípadne za určitých okolností aj v bankách. Hypotéka bez dokladovania príjmu bola v minulosti populárnym úverovým produktom, avšak dnes v banke už nie je bežná a hoci vo viacerých prípadoch nemusí klient dokladovať výšku príjmu, banka si ho overuje a tak bez akéhokoľvek príjmu sa nedá tento hypoúver získať.

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

Väčšina bánk aj nebankoviek totiž síce nevyžaduje priamo potvrdenie od zamestnávateľa alebo iné dokladovanie výšky príjmu, ale overuje si napríklad cez Sociálnu poisťovňu alebo iné verejne dostupné registre a zdroje, či žiadateľ o úver pravidelne platí poistenie alebo nemá nedoplatky. V prípade podnikateľov si môže overiť výšku daňovej povinnosti alebo tiež to, či nemajú nedoplatky voči štátu. U živnostníkov nemusí poskytovateľ vyžadovať priamo doloženie výšky príjmu, ale môže chcieť napríklad potvrdenie o podaní daňového priznania.

Typy hypotéky bez dokladovania príjmu

Či už banky alebo nebankové spoločnosti môžu ponúkať viacero druhov hypotekárnych úverov. Tie sa odlišujú podmienkami poskytnutia alebo aj využitia hypotéky, avšak každá banka alebo nebankovka môže mať v parametroch a podmienkach mierne odlišnosti. Preto je dôležité porovnanie hypoték podľa toho, čo potrebujete, na akú dobu si potrebujete požičať a koľko si chcete požičať. V prípade nemožnosti nájsť ideálny úver je lepšie skúsiť predsalen príjem dokladovať.

Účelový hypoúver

 • Najbežnejšia je účelová hypotéka, kedy bez dokladovania príjmu je možné si požičať vo viacerých bankách sumy už od 5.000 €
 • Ide o dlhodobú hypotéku bežne so splatnosťou na 1 až 30 rokov, ale splatnosť je závislá od výšky splátky aj úveru
 • Nutnosťou je dokladovanie použitia finančných prostriedkov z hypotéky, aj keď viacero bánk umožňuje časť úveru použiť bezúčelovo na hocičo
 • V prípade, ak chcete získať lepšie úročenie cez hypotéku pre mladých do 35 rokov, nie je to možné, pretože pri nej treba dokladovať príjem

Americká hypotéka

 • Americká hypotéka je synonymický názov pre bezúčelovú hypotéku, čiže v tomto prípade nie je nutné dokladovať, ako ste peniaze z hypotekárneho úveru použili
 • Princípom hypoúveru je založenie nehnuteľnosti v dostatočnej hodnote a následne je možné čerpať peniaze na čokoľvek
 • Na rozdiel od účelovej hypotéky bývajú limity ohraničené viac, napríklad splatnosť len do 20 rokov, alebo výška úveru len do 70% hodnoty nehnuteľnosti
 • Tieto hypotéky ponúka u nás každá banka s hypotékami, ale nie každá aj bez dokladovania výšky príjmu

Hypoúver na refinancovanie hypotéky

 • Bez dokladovania príjmu alebo jeho výšky je možné si požičať v niektorých bankých aj refinančnú hypotéku, ktorá slúži na splatenie starých hypoték a iných úverov
 • Tieto hypotekárne úvery sú účelové, takže sa dokladuje, ako použijete úverové prostriedky z úveru a musíte nimi vyplatiť staré dlhy
 • V tomto prípade býva splatnosť hypoték bežne aj nad 30 rokov, čo ale nemusí platiť aj pre tie hypoúvery, ktoré sú získané bez preukazovania príjmu
 • Obvykle sa dá požičať do 90% hodnoty zakladanej nehnuteľnosti, ale v každej banke to môže byť iné

Kde možno získať hypoúver

Bez dokladovania príjmu a jeho výšky ponúka viacero bánk aj nebankoviek možnosť získať hypotekárny úver alebo iný podobný dlhodobý úver s ručením nehnuteľnosťou. Môže ísť o klasické účelové, ale aj bezúčelové alebo refinančné typy hypotekárnych úverov a niekedy je poskytnutie aj bez potvrdenia o príjme podmienené niektorými špecifickými podmienkami. V prípade bánk to môže byť napríklad nutnosť dlhodobo mať v banke účet s pravidelnými obratmi, v prípade nebankoviek výška pôžičky vzhľadom k hodnote ručenia.

SLSP – Slovenská sporiteľňa

Slovenská sporiteľňa má v rámci hypotekárnych úverov v ponuke jeden univerzálny hypotekárny úver na bývanie, ktorý je použiteľný tak pre kúpu nehnuteľnosti ako aj jej stavbu alebo rekonštrukciu. Ide o hypotéku zabezpečenú založením nehnuteľnosti a požičať sa dá od 7.000 € aj bez vlastnej hotovosti. Banka ponúka možnosť vybavenia za klienta tak znaleckého posudku ako aj vybavovania na katastri, pričom bez preukazovania účelu hypotéky sa dá požičať do 70% hodnoty založenej nehnuteľnosti. V prípade dlhodobého využívania účtu v banke je možné získať hypotéku aj bez dokladovania príjmu a tiež lepšie úročenie. Splácať je možné 10 až 30 rokov.

Tatra Banka

V Tatra Banke je možné si požičať klasickú účelovú aj americkú bezúčelovú hypotéku a jednoduchšie je to z hľadiska vybavovania alebo dokladovania príjmu pre klientov, ktorí pracujú na trvalý pracovný pomer a majú v banke účet, na ktorý im chodí pravidelne tento príjem. Pri hypotéke účelovej je možné si požičať od 10.000 € až do 100% hodnoty nehnuteľnosti s maximálnou dobou splatnosti na 30 rokov. Pri americkej hypotéke je to len do 80% hodnoty a do 20 rokov. Fixácia úroku môže byť na 1 až 7 rokov splatnosti, ale aj na celú dobu splatnosti. V oboch prípadoch ide o úvery zabezpečené nehnuteľnosťou na bývanie.

VÚB

VÚB ponúka tiež hypotekárny úver účelový ako aj bezúčelový a v prípade, ak ste klientom banky a máte na účet dlhodobý príjem, nemusíte vždy dokladovať jeho výšku zvlášť na tlačive a potvrdení. Účelový hypoúver sa dá získať od 6.600 € až do 500.000 € podľa bonity a príjmu klienta, podobne sa dá požičať aj bezúčelová hypotéka. Rozdiel je ale v dobe splatnosti, pretože kým pri účelovej sa dá splácať aj 30 rokov, pri bezúčelovej len do 20 rokov. Pri účelovej treba samozrejme aj preukázať použitie financií z hypotéky.

ČSOB

Širokú ponuku hypotekárnych úverov má aj ČSOB banka. Pre zamestnancov, ktorí majú v banke účet s pravidelným príjmom z výplaty nemusí byť potrebné dokladovať vždy výšku príjmu, pričom banka ponúka možnosť požičať si účelovú hypotéku, bezúčelovú hypotéku aj hypotéku na splatenie úverov. V prípade prvých dvoch hypoték je možné získať až do 100% hodnoty založenej nehnuteľnosti, splatnosť je až na 30 rokov a požičať sa dá od 4.500 €. Schválenie je možné už do 24 hodín od skompletizovania žiadosti.

Prima Banka

Aj Prima Banka má v ponuke hypotekárny úver na prefinancovanie kúpy alebo stavby nehnuteľnosti. Minimálna výška hypotéky je 5.000 €, splatnosť je od 11 do 30 rokov a fixovanie úroku je možné si zvoliť na 3 alebo aj na 5 rokov. V prípade splácania úveru prostredníctvom účtu v banke neplatíte žiaden poplatok za poskytnutie a žiadosť obvykle banka posúdi rýchlo, už do 48 hodín. Navyše, banke stačí dokladovať len 60% výšky úveru a zvyšok je možné použiť na hocičo, aj keď ide o klasický účelový úver.

Sberbank

Hypotéka aj bez potvrdenia o príjme je dostupná tiež v Sberbank. V tomto prípade má banka v ponuke všetky tri druhy úverov. Účelový hypoúver je dostupný od 3.500 € až do 90% hodnoty zakladanej nehnuteľnosti a splácať sa môže až do 30 rokov. Bezúčelová hypotéka je dostupná tiež od 3.500 €, ale horná hranica je nižšia v porovnaní s hodnotu nehnuteľnosti ako pri účelovej hypotéke a splatnosť je len do 25 rokov. S podobnými parametrami ako klasický hypoúver je dostupná aj refinančná hypotéka bez dokladovania príjmu.

mBank

mBank ponúka pre záujemcov o hypotekárne financovanie mHypotéku. Ide o účelový hypoúver, ktorý sa dá získať až do 100% hodnoty nehnuteľnosti, ale ak klient nechce dokladovať výšku príjmu, musí si požičať len do 50% hodnoty zakladanej nehnuteľnosti podľa znaleckého posudku. Čo sa týka limitov, požičať sa dá od 7.000 € až do 500.000 € a doba splatnosti môže byť od 1 do 40 rokov. Americká hypotéka je dostupná pri úvere do 75.000 € a na schválenie o ňu musia žiadať aspoň 2 žiadatelia.

Úver4you

Nebankový úver podobný americkej hypotéke ponúka aj Úver4you. V tomto prípade ide o úvery zaistené založením nehnuteľnosti, ktorá môže byť vo vlastníctve žiadateľa alebo aj tretej osoby. Získať sa dá minimálne od 2.000 €, horná hranica závisí od bonity klienta, jeho finančných možností a taktiež aj od hodnoty nehnuteľnosti, pričom najviac sa dá požičať 40.000 €. Vyplatenie úveru je bezhotovostne priamo na účet klienta a úver je klasickým splátkovým úverom.

V praxi to znamená, že sa spláca pravidelnými mesačnými splátkami a splatnosť je 3 až 8 rokov. na vybavenie je potrebný občiansky preukaz a list vlastníctva, nebankovka pri schvaľovaní nepreveruje bankové registre a za vybavenie sa neplatia žiadne poplatky vopred. Vyriešiť sa dajú aj exekúcie alebo záložné práva a vďaka osobnému prístupu aj individuálne problematické prípady a situácie. Obvykle do 48 hodín je možné osobne riešiť každú žiadosť a každého klienta individuálne.

Slovenská požičovňa

Nebankové hypopôžičky ponúka aj Slovenská požičovňa. V tomto prípade je možné si požičať bezúčelovo na čokoľvek alebo na kúpu nehnuteľnosti. Na čokoľvek sa dá získať hypopôžička od 2.000 € do 100.000 € a to so splatnosťou na 5 až 30 rokov. Po schválení sa posielajú peniaze jednoducho priamo na účet a nie je potrebné dokladovať, ako sa s nimi ďalej nakladá. O úver sa dá požiadať aj online a všetko vybavovanie vybaví za klienta nebankovka.

Podobne s minimom starostí a administratívy je spojená aj účelová hypopôžička na kúpu nehnuteľnosti, ktorá sa poskytuje tiež s dobou splatnosti 5 až 30 rokov a s úverovými limitmi od 6.600 € do 100.000 €. Stačí si vybrať nehnuteľnosť o ktorú máte záujem, znova vyplniť online žiadosť a o všetko ostatné vrátane katastra sa postará spoločnosť. Hypopôžička je bez poplatku za podanie a spracovanie žiadosti, ale napríklad je možné vložiť aj zvýšenú splátku bez poplatku a to v akejkoľvek výške.

BankaSuma odSuma doSplatnosť od (rokov)Splatnosť do (rokov)
Sberbank3500250000430
Tatra banka10000-430
ČSOB4500500000430
Prima banka50003000001130
Slovenská sporiteľňa70002000001030
VÚB6600500000430
mBank7000500000130
Úver4you20004000038
Slovenská požičovňa2000100000130

Údaje boli naposledy aktualizované 18.10.2015

Výhody:

 • Výhodou je, že aj klienti s nepravidelným príjmom alebo nižším príjmom môžu získať hypotéku bez nutnosti výšku svojho príjmu dokladovať
 • Tieto hypotéky sú dostupné vo viacerých bankách a nebankovkách a tak je možnosť si vybrať, hoci nejde o taký počet ponúk ako v prípade klasického hypoúveru
 • Vzhľadom na charakter úverov je výhoda možnosť získania hypotéky najmä pre podnikateľov a živnostníkov s oficiálne nízkymi príjmami kvôli daňovej optimalizácii

Nevýhody:

 • Kto si chce požičať bez dokladovania príjmu alebo jeho výšky, musí v prípade bankovej hypotéky počítať s tým, že banka si jeho príjem aj tak overí
 • Ak si požičiavate z nebankových spoločností, úročenie je obvykle vyššie, pri neznámych nebankovkách niekedy preplatíte úver aj viacnásobne, na to pozor
 • Aj keď je možné získať túto hypotéku v bankách, niektoré podmienky môžu byť obmedzujúce, prípadne ponuka nie je taká veľká ako v prípade bežnej hypotéky

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

redakcia

Expert na pôžičky všetkého druhu. Vyznám sa vo financiách a rád vám poradím. Stačí sa spýtať v komentároch.

Jeden komentár

 1. prosim o pomoc surne potrebujem pozicku pre rodinu som zamesnani na dohodu a kazdi 12 dni mam 360.e viplatu a manzelka dostava 530.e podporu a surne potrebujem pozicku aspon 2000 e.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *