Pôžička bez ručenia

Pôžičky bez ručenia sú také úvery, na ktorých získanie nie je potrebné ručenie nehnuteľnosťou, založenie nehnuteľnosti alebo ručiteľ – iná osoba. Takýmto typom úveru je teda pôžička bez ručenia nehnuteľnosťou ale aj úver bez ručiteľa alebo spoludlžníka. Vo viacerých situáciách ale môžu nastať problémy ohľadom niektorých menej bonitných klientov ako sú dôchodcovia, študenti, nezamestnaní alebo mamičky na materskej dovolenke, ktorí ručenie potrebujú.

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

To sa môže stať aj pri úveroch, kedy obvykle nie je pre bežného žiadateľa s pravidelným a dostatočným príjmom problém, napríklad ak ide o bežné rýchle pôžičky bez ručenia alebo spotrebný úver bez ručenia nehnuteľnosťou. Ak máte trvalý príjem, nemali by ste bežne potrebovať na tieto typy pôžičiek akékoľvek ručenie alebo ručiteľa, no v prípade nízkej výšky tohto príjmu alebo jeho nepravidelnosti môže byť podmienkou poskytnutia napríklad ručiteľ či založenie nehnuteľnosti.

Bankové úvery bez ručenia

Pôžičky bez ručenia nehnuteľnosťou alebo ručiteľom ponúka banka spravidla vo forme kontokorentného úveru, kreditnej karty alebo spotrebného úveru. V prípade kontokorentu, čiže povoleného prečerpania a v prípade kreditky môže ísť aj o pôžičky bez ručenia a dokladovania príjmu ak žiadate o úver v banke, kde máte účet, na ktorý vám pravidelne prichádza výplata alebo iný príjem. V niektorých bankách sa takto dajú požičať aj menšie spotrebné úvery.

Poštová banka

Bez ručenia alebo ručiteľa ponúka úvery a pôžičky napríklad aj Poštová banka. Prvým typom takéhoto úveru je kontokorent, čiže povolené prečerpanie k účtu, ktoré je možné získať od 100 až do 2.000 € v závislosti od výšky príjmu alebo obratu na bežnom účte. Druhou možnosťou je spotrebný úver Dobrá pôžička, ktorý poskytuje banka od 300 € až do 30.000 € s dobou splatnosti na 1 až 9 rokov. Tento úver je dostupný tak bez ručiteľa ako aj bez dokladovania príjmu ak máte trvalý pomer a prácu na Slovensku.

Zuno

Zuno banka má v ponuke tiež viaceré pôžičky a úvery bez nutnosti ručenia alebo ručiteľa. Požičať sa dá napríklad kontokorent ako finančná rezerva, ktorá sa poskytuje k bežnému účtu vo forme povoleného prečerpania a to podľa výšky príjmu od 300 do 3.000 €. K dispozícii je ale aj bezúčelový spotrebný úver alebo refinančný úver na splatenie pôžičiek, kde je možné si požičať do 20.000 € na 6 až 72 mesiacov a to bez poplatkov za vybavenie alebo vedenie úveru. O pôžičku je možné požiadať z pohodlia domova cez internet.

mBank

Viaceré pôžičky bez ručenia nehnuteľnosťou alebo ručiteľom ponúka aj mBank a to aj s možnosťou vybavenia prostredníctvom internetu. Požičať sa dá napríklad k bežnému účtu úverový limit formou povoleného prečerpania a to od 200 € až do 12.000 € podľa výšky obratov na účte. Od 350 € do 20.000 € je možné zas získať spotrebný úver na čokoľvek a to aj bez dokladovania príjmu pre väčšinu žiadateľov. Na vybavenie nie je nutné ani ručenie a keďže ide o bezúčelový úver, netreba ani dokladovanie využitia peňazí z pôžičky

Raiffeisen Bank

Bezúčelovú spotrebnú pôžičku na čokoľvek a bez nutnosti ručenia ponúka pre verejnosť aj Raiffeisen Bank. Požičať sa dajú aj menšie sumy, napríklad už od 200 €, ale napríklad aj väčší úver až do 20.000 €, pričom splatnosť pôžičky je rovnako flexibilná a požičať sa dá od 7 mesiacov až do 6 rokov. Pôžička je bez poplatkov za poskytnutie, vedenie a čiastočné alebo aj úplné predčasné splatenie. O úver sa dá požiadať aj jednoducho online prostredníctvom webstránky banky.

Prima banka

Bez ručenia je možné si v Prima banke vybaviť tak povolené prečerpanie ako aj rôzne druhy spotrebných pôžičiek. Povolené prečerpanie na základe obratov na účte sa dá získať až do 1.500 € ako finančná rezerva na čokoľvek a s minimom dokladovania, prípadne ak potrebujete väčšiu sumu, môžete získať až do 15.000 € spotrebný úver na čokoľvek od 2 do 9 rokov. najmenej sa dá požičať 1.000 € a na vybavenie stačí väčšinou len občiansky preukaz. Bez ručenia a ručiteľa má banka aj podobnú refinančnú pôžičku.

ČSOB

Ak nechcete ručiť ručiteľom alebo nehnuteľnosťou, v ČSOB je možné si takýmto spôsobom požičať menšie aj väčšie úvery. Medzi tie menšie patria napríklad kreditné karty s úverovým limitom a bezúročným čerpaním financií až na 55 dní, prípadne povolené prečerpanie k bežnému účtu od 150 € do 6.000 € podľa výšky príjmu. Taktiež spotrebný úver je možné získať bez ručenia, či už bezúčelovo, na bývanie alebo na splatenie úverov a to až do 25.000 € so splatnosťou na 1 až 9 rokov.

VÚB

VÚB banka ponúka pre verejnosť kreditné aj splátkové úvery. Medzi kreditné patria úverové limity cez kreditné karty značiek American Expres alebo MasterCard, taktiež aj povolené prečerpanie k účtu, čiže kontokorentný úver, ktorý môžete získať už do 24 hodín od požiadania o zriadenie. Väčšie sumy sa dajú získať cez online pôžičku napríklad do 10.000 €, prípadne bez ručenia je možné vybaviť si aj spotrebné úvery a to až do 25.000 €. Môže ísť o bezúčelové úvery na čokoľvek, prípadne na bývanie alebo kúpu auta.

OTP banka

Aj OTP banka ponúka tri druhy pôžičiek bez ručenia a ručiteľa. Najviac sa dá získať so spotrebnými úvermi, či už na bývanie alebo bezúčelovo na čokoľvek a to až do výšky 20.000 € so splatnosťou na 1 až 7 rokov. Možné je vybaviť si ich aj bez dokladovania príjmu a to aj pre neklientov banky. Ak chcete úverový limit formou kreditnej karty s možnosťou 45 dňového bezúročného obdobia, banka ponúka na tento účel MasterCard karty s limitom 300 až 5.000 €. Bez zabezpečenia sa dá získať aj kontokorentný úver do 3.500 €.

Nebankové pôžičky bez ručenia

Ručenie nehnuteľnosťou ani iným spôsobom sa nevyžaduje ani pre viaceré nebankové pôžičky a úvery. Napríklad pôžička bez ručenia a dokladovania príjmu môže byť formou krátkodobého online a SMS úveru, pričom takáto pôžička je dostupná aj pre nezamestnaných bez ručenia. Niekedy je možné tieto menšie pôžičky získať aj bez registra a ručenia. Taktiež viaceré nebankovky ponúkajú spotrebiteľské úvery bez ručenia nehnuteľnosťou.

Credit One

Nebanková spoločnosť Credit One poskytuje ako úvery bez ručenia tiež aj bez dokladovania príjmu svoje krátkodobé online pôžičky. Nový klient môže získať až do 180 €, dlhodobí klienti dokonca až do 1.000 € a to so splatnosťou až do 30 dní. Túto splatnosť je možné tiež v prípade potreby za poplatok predĺžiť o ďalších 30 dní. Na získanie úveru stačí občiansky preukaz, treba splniť podmienku veku od 18 do 75 rokov a bezúčelovo si môžete požičať na čokoľvek s vybavením aj do 24 hodín.

Pôžičkomat

Rýchle pôžičky s vybavením už do 10 minút a bez zbytočného dokladovania príjmu alebo ručenia ponúka aj Pôžičkomat. Ten sa zameriava na online úvery pre nových klientov do 95 € a pre dlhodobých klientov do 900 € s dobou splatnosti na 5 až 31 dní. Vďaka jednoduchému vybaveniu sú tieto pôžičky vhodné napríklad aj pre mamičky na materskej, študentov alebo dôchodcov. Výhodou je rýchle schválenie a bezproblémový prevod peňazí na bankový účet. Žiadateľ ale nesmie mať dlhy u inej finančnej inštitúcii.

Ferratum Bank

Ferratum Bank je tiež nebanková spoločnosť, ktorá ponúka rýchle mini úvery s kratšou dobou splatnosti, ktoré je možné získať tak cez SMS ako aj cez internet. Tieto pôžičky sú od 30 do 350 € a so splatnosťou 7 až 30 dní, ktorú je možné za poplatok o 15 dní predĺžiť až dvakrát v prípade nutnosti. Pôžičky sú bezúčelové, bez dokladovania príjmu a tiež dostupné pre rôzne skupiny klientov od zamestnancov až po dôchodcov. Peniaze je možné mať na účte už do 24 hodín a samozrejme nie je treba ručenie ani ručiteľ.

Ručiteľ nemusí byť ani pri väčšej pôžičke od Ferratum Bank, konkrétne pri tzv. Rýchlej pôžičke. Táto sa poskytuje až do 700 €, pre nových klientov do 350 €, pričom minimálna výška je 200 €. Nejde teda už o mini pôžičku, ale riadny splátkový úver, ktorého lehota splatnosti je od 2 do 12 mesiacov. Vybaviť sa pôžička však nedá cez SMS, ale len online a peniaze sa vyplácajú bezhotovostne na bankový účet, najčastejšie do 24 hodín od schválenia. Úver je bezúčelový a bez zbytočného vybavovania, avšak niekedy môže byť nutné doložiť aj príjem.

Provident

Bez ručiteľa sa dá požičať aj nebanková pôžička Provident. Ide o spotrebiteľský úver použiteľný na čokoľvek vo výške od 60 až do 2.300 € podľa bonity klienta. Splatnosť môže byť buď 60 alebo 100 týždňov (prípadne 3, 15 alebo 22 mesiacov) a pôžička je splatná pravidelnými splátkami. O úver sa dá požiadať online, telefonicky aj osobne prostredníctvom obchodných zástupcov, ktorých má nebankovka po celom Slovensku. Úver sa dá čerpať buď bezhotovostne priamo na účet alebo formou úverového limitu na kartu.

Pohotovosť

Jednoducho a rýchlo sa dá požiadať o úver bez ručiteľa alebo ručenia prostredníctvom online žiadosti alebo osobne na pobočke aj v nebankovej spoločnosti Pohotovosť. Tá ponúka pôžičky pre verejnosť vo výške od 99 € až do 4.500 €. Prvý úver je možné získať do výšky 1.000 € a pri riadnom splácaní je možné postupne získať bonitu a históriu v nebankovke dostatočnú na získanie maximálneho úverového limitu. Na pôžičku treba mať trvalý príjem, je splatná do 2 až 12 mesiacov a môže sa použiť na čokoľvek.

Profi Credit

Spotrebiteľský úver pre zamestnancov, ale napríklad aj dôchodcov alebo ženy na MD ponúka tiež nebankový subjekt Profi Credit. V prípade menej bonitných klientov alebo žiadateľov s nedostatočným príjmom ako sú mamičky na materskej alebo dôchodcovia však môže nebankovka niekedy vyžadovať aj ručiteľa, ale väčšinou ponúka úvery bez nutnosti ručenia. Získať sa dá pôžička od 300 € do 3.000 € a so splatnosťou na 18 až 42 mesiacov. Peniaze sú vyplácané priamo na účet, podmienkou je vek nad 18 rokov a mať trvalý príjem, ktorý treba preukázať.

Home Credit

Bez ručenia a ručiteľa ponúka pre ľudí s trvalým príjmom pôžičku aj Home Credit. Táto nebanková spoločnosť má vo svojom portfóliu aj splátkové úvery, ale najviac žiadaná je tzv. Hotovostná pôžička na čokoľvek. Získať je možné podľa bonity a výšky príjmu od 400 € do 6.000 € a to so splatnosťou na 36 mesiacov až 84 mesiacov podľa výšky pôžičky. Vybavenie je bez poplatku, podobne ako prípadné predčasné splatenie a pôžičku je možné do mesiaca zadarmo vrátiť. Okrem toho má nebankovka aj pôžičku na karte, ktorou je možné úver čerpať.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
Pôžičkomat259005 dní31 dní
Ferratum Bank307007 dní12 mesiacov
Credit One510001 dní30 dní
Profi Credit300300018 mesiacov42 mesiacov
Home Credit400600036 mesiacov84 mesiacov
Provident6023003 mesiace100 týždňov
Pohotovosť9945002 mesiace12 mesiacov

Údaje boli naposledy aktualizované 13.10.2015

Výhody:

  • Viaceré nebankové pôžičky sú dostupné aj pre nezamestnaných a bez ručenia, pričom ide najmä o menšie krátkodobé úvery na niekoľko stoviek €
  • Ak máte trvalý príjem v banke, kde žiadate o úver, je možné si požičať pôžičky aj bez dokladovania príjmu a bez ručenia nehnuteľnosťou a to aj cez spotrebný úver
  • Vďaka tomu, že nepotrebujete na tieto úvery ručiteľ ani založenie nehnuteľnosti, je proces vybavenia jednoduchší a najmä získanie pôžičky je rýchlejšie

Nevýhody:

  • V prípade menej bonitných žiadateľov s nízkym príjmom alebo nepravidelným príjmom môže byť nutný ručiteľ pri niektorých väčších úveroch a pôžičkách
  • V prípade bánk je napríklad menej úrokovo výhodné si požičať spotrebný úver bez ručenia na vyššiu sumu oproti hypoúveru s ručením nehnuteľnosťou na podobnú sumu
  • Bez dokladovania prímu, bez ručenia a prípadne aj bez overovania registrov nie je možné získať takmer žiadny úver s výnimkou niektorých nebankových minipôžičiek

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

redakcia

Expert na pôžičky všetkého druhu. Vyznám sa vo financiách a rád vám poradím. Stačí sa spýtať v komentároch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *