Pôžička pre nezamestnaných

Dostupné pôžičky pre nezamestnaných sú najčastejšie cez nebankové spoločnosti ponúkajúce buď nebankové mini pôžičky alebo aj väčšie spotrebiteľské pôžičky nad 2.000 €. Viaceré sa dajú vybaviť aj takmer ihneď, iné do 24 hodín, podľa toho, či ide o rýchle pôžičky alebo o bežné spotrebiteľské úvery na väčšiu sumu. Výhodou tých rýchlych je možnosť vybaviť ich aj bez ručenia a ručiteľa, avšak v tomto prípade sú suma úveru ako aj doba splácania značne obmedzené.

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

Taktiež na rozdiel od úverov, kde sa dokladuje príjem a poskytovateľ si overuje klienta aj cez register, nejde o príliš výhodné pôžičky. Pre nezamestnaných vzhľadom na to, že nemajú možnosť dokladovať príjem alebo bonitu, tak neostáva nič iné, ako zobrať ponúkaný úver, ktorý má ale obvykle vyššie úročenie. Alternatívnou cestou môže byť, ak si žiadateľ bez práce nájde niekoho z rodiny alebo blízkeho okolia, kto bude spoludlžníkom alebo si zoberie úver namiesto neho, avšak to už nie je pôžička pre nezamestnaných.

Krátkodobé pôžičky pre nezamestnaných

Dostupná pôžička pre nezamestnaných je aj malá a mini pôžička, ktorá sa dá získať zvyčajne bez ručenia a bez dokladovania príjmu. Ide buď o pôžičky online alebo rýchle SMS pôžičky pre nezamestnaných. Výhodou je krátky čas vybavenia, jednoduchosť získania úveru bez zbytočného dokladovania a možnosť mať peniaze na účte do pár hodín od schválenia úveru, prípadne získať aj hotovostný úver a to poslaním schválenej čiastky z pôžičky formou poštovej poukážky.

Ferratum Bank

Nebankové pôžičky dostupné bez dokladovania príjmu a online ponúka napríklad Ferratum Bank. Ide o bezúčelové úvery, na ktorých získanie nie je nutné dokladovať ako finančné prostriedky z úveru použijete, pričom požičať sa dá od 30 do 350 € a so splatnosťou na 7 až 30 dní. V prípade, že klient nie je schopný úver splatiť načas, je možné predĺženie splatnosti a to o 15 dní, maximálne dvakrát po sebe. Toto predĺženie tak zvýši maximálnu dobu na 60 dní, avšak za poplatok.

Ferratum poskytuje úvery formou nielen požiadania cez internet, ale napríklad aj získania úveru prostredníctvom telefónu. V tomto prípade je to SMS pôžička dostupná aj pre nezamestnaných, ktorá má však podobné parametre. Tieto úvery sú krátkodobé a hodia sa na preklenutie aktuálneho nedostatku finančnej hotovosti alebo ak sa vyskytnú nečakané výdavky. Peniaze je možné získať priamo na bankový účet už do 24 hodín, alebo poštovou poukážkou, obvykle do 4 dní.

Druhou možnosťou, ktorú ponúka Ferratum, je rýchla pôžička až do 700 €, ale v tomto prípade je možné, že nebanková spoločnosť bude vyžadovať po niektorých záujemcoch o úver aj dokladovanie príjmu alebo bonity. Požičať sa dá od 200 €, pre nových žiadateľov je výška prvej pôžičky ohraničená na 350 €. Úver je bezúčelový, vybavuje sa ale len online formou a vyplatenie je možné len priamo na bežný bankový účet. Nie je však treba dokladovať účel použitia finančných prostriedkov, takže pôžičku je možné použiť na čokoľvek. Splatnosť je 2 až 12 mesiacov.

Pôžičkomat

Rýchla pôžička pre nezamestnaných online je cez Pôžičkomat. Ide o nebankovú spoločnosť poskytujúcu krátkodobé online nebankové pôžičky cez internet všetkým nad 18 rokov. Keďže nie je nutné dokladovať príjem, sú tieto úvery dostupné aj ako okamžitá pôžička pre nezamestnaných. Ide o možnosť získať od 25 do 350 € alebo až do 900 € pre dlhodobých klientov a to bezúčelovo, avšak len na krátku dobu splatnosti od 5 do 31 dní, takže je to ideálna pôžička na poslednú chvíľu.

Vďaka rýchlemu a automatizovanému vybaveniu je možné mať schválený úver už do 10 minút a to aj pre nezamestnaných, takže táto rýchla pôžička môže byť vyplatená už v deň požiadania o úver. Žiadosť je prostredníctvom online formulára priamo na webstránke, pôžička je dostupná tak pre mamičky na materskej, ako aj pre nezamestnaných alebo ľudí, čo nechcú dokladovať výšku svojho príjmu. Vybavíte ju v podstate od hocikiaľ cez internet a je jedno, či ide o Košice, Michalovce, Poprad alebo Skalicu.

Credit One

Aj bez dokladovania príjmu sa dá požičať tiež krátkodobý úver od nebankovej spoločnosti Credit One. Tento úver je od 5 € do 1.000 €, pre nových žiadateľov do 180 €, pričom ide o pôžičku so splatnosťou na 1 až 30 dní. Nie je treba ani dokladovať účel použitia finančných prostriedkov, pričom na vybavenie nemusí byť žiaden ručiteľ alebo ručenie nehnuteľnosťou. Výška úveru ako aj doba splatnosti sa dá zvoliť veľmi flexibilne a o úver sa žiada prostredníctvom online žiadosti.

Kto si chce požičať tento úver, môže počítať s jednoduchým a rýchlym vybavením z pohodlia domova, pričom pôžička je určená na nečakané výdavky a požičať sa dá pre žiadateľov až do 75 rokov. V prípade, že klient nestíha termín splatnosti, pretože pôžička sa spláca jednorázovo k termínu splatnosti podobne ako iné krátkodobé úvery, je možné si splatnosť posunúť o ďalších 1 až 30 dní a to za poplatok. Splatnosť sa dá posunúť jednoducho priamo cez webovú stránku nebankovky.

SMS Credits

Nebankové rýchle pôžičky aj pre nezamestnaných poskytujú tiež nebankovky zamerané na poskytovanie úverov prostredníctvom SMS. Takýmto poskytovateľom je aj SMS Credits, ktorá poskytuje krátkodobé pôžičky od 20 do 350 € so splatnosťou na 5, 10 alebo na 15 dní. Prvá pôžička môže byť do 100 € pre nových klientov a čím dlhšie ste klientom a čím viac úverov si požičiavate, tým väčší úverový limit získate. Samozrejme netreba dokladovať príjem ani účel použitia peňazí.

Trila

Medzi SMS pôžičky patria aj pôžičky a úvery od nebankovej spoločnosti Trila. Tá ponúka aj online úvery, ktoré podobne ako SMS pôžičky sú krátkodobé. Požičať sa dá bez predkladania príjmu a to od 50 do 500 € na 15 až 25 dní, pričom peniaze je možné zaslať priamo na bankový účet žiadateľa alebo poštovou poukážkou. Pri platbe na účet je možné mať finančné prostriedky obvykle do 24 hodín, platba poukážkou trvá do 3 dní. Úvery sú podobne ako iné krátkodobé pôžičky bezúčelové.

Spotrebiteľské a väčšie úvery pre nezamestnaných

Väčšie pôžičky aj pre nezamestnaných ponúkajú aj nebankovky zamerané na spotrebiteľské typy úverov. Niektoré sa dajú získať bez registra, dá sa o ne požiadať tiež online cez internet, avšak ide už o úvery na vyššie sumy aj niekoľko tisíc € a so splatnosťou na viac mesiacov alebo aj rokov. Sú dostupné aj s ručiteľom, čo je väčšinou potrebné ak nemá klient ako dokladovať svoj príjem, prípadne s bonitným spolužiadateľom. Podmienkou je, aby spolužiadateľ alebo ručiteľ mali dostatočný príjem.

Cofidis

Od 200 do 5.000 € je možné získať formou nebankového spotrebiteľského úveru od nebankovej spoločnosti Cofidis. Ak máte problém s dokladovaním príjmu, je možné to vyriešiť bonitným spolužiadateľom alebo ručiteľom, ktorí musí mať dostatočný príjem a bonitu. Úvery sú bezúčelové so splatnosťou až do 41 mesiacov, samozrejme podľa výšky pôžičky. Keďže nie je potrebné dokladovať, ako ste peniaze minuli, môžete úver použiť na čokoľvek a vzhľadom k výške to môže byť aj nepriama pôžička napríklad na auto. Úver sa spláca v pravidelných mesačných splátkach.

Home Credit

Ak nemáte pravidelný príjem, ale máte spolužiadateľa alebo ručiteľa s takýmto príjmom, dá sa požičať aj väčší spotrebiteľský úver podobný úverom, ktoré poskytuje Home Credit. Táto nebanková spoločnosť má v ponuke tzv. hotovostnú pôžičku, čo je bezúčelový nebankový úver od 400 € až do 6.000 € s dobou splatnosti od 48 do 84 mesiacov. Keďže sa pôžička môže použiť na čokoľvek, je ideálna ako napríklad aj vianočná pôžička na kúpu darčekov alebo aj na zaplatenie iných úverov. Za vybavenie aj predčasné splatenie nebankovka neúčtuje žiadne poplatky a úver je možné do 30 dní vrátiť.

Profi Credit

Nebanková spoločnosť Profi Credit sa síce primárne zameriava na úvery pre zamestnancov alebo pre podnikateľov, ale vybaviť sa dá aj pôžička pre ľudí bez dokladovania príjmu a to vtedy, ak majú dostatočne bonitného spoludlžníka alebo ručiteľa. Požičať sa dá od 300 € až do 1.500 €, takže ide o menší spotrebiteľský úver, ktorý je ale možné splácať od 18 do 42 mesiacov, čo umožňuje si efektívne znížiť výšku splátky úveru aj pri väčšej pôžičke a to je výhoda pre tých, čo nemajú príliš bohatý rodinný rozpočet. Úver sa dá získať pomerne rýchle, je bezúčelový a vek žiadateľa musí byť minimálne 18 rokov.

Iné možnosti

Pre nezamestnaných existujú aj iné úvery, kde však obvykle bez spolužiadateľa alebo bonitného ručenia nie je možné získanie finančných prostriedkov. Tesco, Triangel, Cetelem alebo Provident požičiavajú tiež síce väčšie spotrebiteľské úvery aj na niekoľko tisíc €, ale ak nemáte žiaden príjem a ani ručiteľa alebo spolužiadateľa s príjmom, s najväčšou pravdepodobnosťou tieto úvery nezískate a musíte skúsiť len vybraných poskytovateľov, ktoré ich vyslovene poskytujú, avšak ani u nich nie je vždy istota, že ich získate bez ručiteľa alebo bonitného spolužiadateľa.

Pôžičky nezamestnaným ale aj dôchodcom či iným skupinám klientov ponúkajú tiež ďalšie nebankové spoločnosti. Väčšinou ide o nebankové rýchle úvery, ktoré sa dajú získať aj požiadaním online formulárom priamo na webovej stránke nebankovky. Tieto pôžičky sa poskytujú už od 100 € až do niekoľko tisíc, sú bezúčelové a nie je potrebné dokladovať príjem na ich získanie. Taktiež si nebanková spoločnosť klientov niekedy neoveruje ani cez úverové registre, ale môže požadovať ručenie za úver cez ručiteľa alebo spoludlžníka. Pôžička sa poskytuje so splatnosťou od 1 do viac rokov a je možné tiež využiť aj odklad splátok v prípade problémov so splácaním, avšak len u niektorých nebankoviek.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
SMS Credits203505 dní15 dní
Pôžičkomat259005 dní31 dní
Ferratum Bank307007 dní12 mesiacov
Credit One510001 dní30 dní
Profi Credit300300018 mesiacov42 mesiacov
Cofidis200500012 mesiacov41 mesiacov
Trila5050015 dní25 dní
Home Credit400600036 mesiacov84 mesiacov

Údaje boli naposledy aktualizované 08.09.2015

Výhody:

 • Výhodou pôžičiek je široká dostupnosť naozaj pre každého, aj keď vo väčšine prípadov sa overujú minimálne úverové registre, takže si nemôžu požičať ľudia s dlhmi a nesplatenými úvermi
 • Na výber sú tak krátkodobé ako aj dlhodobé úvery, pričom tie dlhodobé väčšinou s ručiteľom alebo spolužiadateľom
 • Pri menších pôžičkách si vystačí žiadateľ sám a požičať sa dá z pohodlia domova online aj cez SMS

Nevýhody:

 • Oproti iným úverom patria tieto pôžičky vo väčšine prípadov medzi úrokov najdrahšie, čo platí najmä pre krátkodobé pôžičky poskytované online alebo prostredníctvom SMS
 • Ak si chcete požičať väčšiu sumu ako 1.000 €, je možné tak spraviť skoro vždy len s ručiteľom alebo spolužiadateľom, ktorý má pravidelný príjem
 • Neodporúča sa požičiavať si so založením nehnuteľnosti od neznámych nebankoviek, lebo ide o veľmi predražené úvery

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

redakcia

Expert na pôžičky všetkého druhu. Vyznám sa vo financiách a rád vám poradím. Stačí sa spýtať v komentároch.

2 x komentované “Pôžička pre nezamestnaných

 1. Ako zistím, že či Profi Credit požičia. Majú nejaký online nástroj, pomocou ktorého to viem zistiť skôr, ako požiadam? Nechce sa mi s nimi vyvolávať. Ďakujem

  1. Dobrý deň,
   je skutočne nutné vyplniť vyplniť žiadosť a počkať na hovor call centra. Celé to nervá dlho, opýtajú sa základné informácie, nebudú Vás zdržovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *