Pôžička pre zamestnaných

Pôžičky pre zamestnancov sú také úvery, ktoré sú dostupné pre ľudí zamestnaných na trvalý alebo hlavný pracovný pomer, pričom môže ísť tak o pedagogických a štátnych zamestnancov ako aj o zamestnancov zo súkromného sektoru. Niektoré, najmä tie bankové, sú klasické, ktoré treba vybaviť osobne a vyplniť tlačivo so žiadosťou o úver, iné sa dajú vybaviť aj z pohodlia domova cez internet alebo telefón, pričom v tomto prípade ide najmä o nebankové rýchle a spotrebiteľské úvery.

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

Z hľadiska úročenia sú pre ľudí s trvalým príjmom a zamestnaním najlepšie bankové úvery, ktoré sa však nedajú spravidla vybaviť pre ľudí v skúšobnej dobe alebo bez registra, čiže overovania finančnej histórie a aktuálnych záväzkov. Na druhú stranu, je možné si požičať takéto pôžičky aj pre zamestnaných v zahraničí v prípade, že sú tam zamestnaní na riadnu pracovnú zmluvu. Nebankové pôžičky majú zas výhodu zvyčajne jednoduchšieho a rýchlejšieho vybavenia, ale za cenu vyššieho úročenia.

Banková pôžička pre zamestnancov

 • Bankové úvery pre zamestnancov majú viacero foriem, ktoré sa odlišujú najmä sumou, ktorá sa dá požičať a splatnosťou či inými podmienkami
 • Kým kontokorentný úver, čiže povolené prečerpanie k účtu, prípadne kreditná karta sú úvery rádovo na niekoľko stoviek až tisíc €, spotrebné úvery môžu byť až do 30.000 € a dajú sa získať bezúčelovo aj účelovo
 • Na konkrétny účel aj bezúčelovo sa dajú požičať tiež hypotekárne úvery, ktoré sú ručené nehnuteľnosťou a dajú sa získať aj nad 100.000 €

Zuno

Portfólio Zuno banky pre zamestnancov tvoria najmä kontokorentný úver a spotrebný úver. Povolené prečerpanie sa poskytuje od 300 do 3.000 € s možnosťou čerpania v prípade potreby na čokoľvek, spotrebný úver sa dá získať tiež bezúčelovo a vybaviť aj online cez webovú stránku banky. Požičať sa dá až do 20.000 €, pričom splatnosť je do 72 mesiacov a jeden mesiac v roku je možnosť získať tzv. splátkové prázdniny. Podobne sa dá získať aj spotrebný úver na refinancovanie starých pôžičiek a dlhov.

mBank

mBank patrí síce tiež podobne ako Zuno medzi tzv. internetové banky, avšak svoje služby poskytuje aj na viacerých kamenných pobočkách a ponuka produktov je širšia. Požičať sa dá tiež kontokorentný úver a to od 200 až do 12.000 €, ale napríklad je možné si vybaviť aj kreditnú kartu až s 54 dňovým bezúročným obdobím. K dispozícii je aj spotrebná mPôžička od 350 do 20.000 € a tiež mHypotéka s možnosťou získať úver od 7.000 € a so splatnosťou do 30 rokov na prefinancovanie aj 100% hodnoty nehnuteľnosti.

UniCredit Bank

UniCredit Bank ponúka pre zamestnancov, ktorí chcú menší úver, napríklad možnosť získať povolené prečerpanie k bežnému účtu a to od 150 do 6.000 € s možnosťou opakovaného čerpania. Spotrebné úvery Presto sú určené bezúčelovo alebo na refinancovanie a dá sa získať pôžička do 25.000 € na splatnosť do 7 alebo 9 rokov podľa druhu úveru. Na kúpu alebo stavbu nehnuteľnosti má banka hypotéku od 5.000 € a pre mladých do 35 rokov aj výhodný hypoúver pre mladých s podporou od štátu.

Sberbank

Tiež kompletná ponuka úverov Sberbank je určená pre zamestnancov ako aj pre podnikateľov. V ponuke sú kreditné karty MasterCard s možnosťou úverového limitu až do 15.000 €, tiež menšie povolené prečerpanie k účtu od 230 do 5.000 € na čokoľvek, prípadne aj väčšie bezúčelové alebo refinančné úvery od 1.000 € do 25.000 € a so splatnosťou na 12 až 108 mesiacov. Na väčšie účely ponúka banka účelový hypoúver, bezúčelovú americkú hypotéku a tiež hypotéku pre mladých.

OTP banka

Pre ľudí s pravidelným príjmom má pripravené rôzne pôžičky aj OTP banka. Na prefinancovanie nehnuteľností sú určené hypotéky, ale bezúčelovo sa dá získať aj americký hypoúver na čokoľvek. Pre spotrebné účely je Expres úver, ktorý je bezúčelový, bez nutnosti ručiteľa alebo ručenia a s možnosťou čerpať do 20.000 € až na 7 rokov splácania. Refinančný úver má banka v ponuke až do 25.000 € a na dobu 9 rokov. Menšie pôžičky sú zastúpené kontokorentom do 3.500 € alebo kreditnými kartami.

Reiffeisen Bank

Jedna z najnovšie pôsobiacich bánk na našom finančnom trhu je Reifeisen Bank, ktorá má vo svojom portfóliu menšie úvery aj väčšie spotrebné úvery. Požičať od 200 € sa dá napríklad Mini pôžička na počkanie, ktorá sa dá vybaviť superrýchlo len s občianskym preukazom a už do 15 minút. Samozrejme, získať sa dá aj riadny spotrebný úver až do 20.000 € na čokoľvek bez dokladovania účelu použitia finančných prostriedkov a s možnosťou splácania od 18 do 72 mesiacov bez poplatku za poskytnutie.

Prima banka

Úverové produkty pre zameraných má v ponuke aj Prima banka. Kontokorentný úver sa dá získať do 1.500 € a to veľmi rýchlo a jednoducho priamo k bežnému účtu vedenému v banke. Kto si chce požičať viac, môže siahnuť po spotrebnej pôžičke na čokoľvek až do 15.000 €, ktorá má splatnosť od 2 do 9 rokov a pri riadnom splácaní je bez poplatku za vybavenie. Od 5.000 € s dobou splácania na 11 až 30 rokov je možné získať aj hypotéku s ručením nehnuteľnosťou, či už ako klasickú, alebo ako refinančnú.

ČSOB

ČSOB banka ponúka tak pre zamestnancov ako aj pre podnikateľov široké portfólio úverov od menších až po väčšie. Medzi tie menšie patria povolené prečerpanie k účtu, čiže kontokorentný úver a úvery formou kreditných kariet MasterCard Basic, Standard a Gold. Na splatenie úverov, na bývanie ale aj na čokoľvek sú určené spotrebné úvery od 600 € do 25.000 € so splatnosťou na 1 až 9 rokov. Banka má v ponuke aj stavebné úvery a hypotekárne úvery, či už na bývanie alebo aj bezúčelovo na čokoľvek iné.

VÚB

Veľký výber úverov pre zamestnaných má tiež VÚB a v ponuke sú krátkodobé aj dlhodobé pôžičky na rozličné účely. Najmenšie sú kontokorent Flexidebet a kreditné karty, prípadne špeciálna VÚB online pôžička do 5.000 €. Osobne sa samozrejme dá vybaviť aj väčší spotrebný úver do 25.000 € so splatnosťou do 108 mesiacov, či už účelovo napríklad na kúpu auta alebo bezúčelovo na čokoľvek. Ponuka hypoték so splatnosťou až do 30 rokov je tiež široká a zahŕňa účelový, bezúčelový, refinančný hypoúver aj hypoúver pre mladých.

Slovenská sporiteľňa

Naša najväčšia banka Slovenská sporiteľňa má tiež široký výber pôžičiek a úverov pre zamestnancov a zamestnaných. V ponuke možno nájsť napríklad povolené prečerpanie od 300 do 5.000 €, ktoré je ideálne na menšie nákupy alebo nečakané výdaje. Taktiež ponúka banka kreditky s úverovým rámcom od 300 €. Až do 30.000 € a so splatnosťou do 9 rokov sa dá požičať spotrebný úver a od 7.000 € až na 30 rokov má banka v ponuke hypotéku, ktorou sa dá prefinancovať bez dokladovania účelu až 70% hodnoty založenej nehnuteľnosti.

Nebankový úver pre zamestnancov

 • Nebankové pôžičky pre zamestnancov môžu mať podobu krátkodobých alebo dlhodobejších úverov
 • Ku krátkodobým patria najmä online a SMS pôžičky s dobou splatnosti na niekoľko týždňov a mesiacov, ktoré sú dostupné rádovo v stovkách €
 • Dlhodobejšie úvery, nazývané aj spotrebiteľské nebankové pôžičky, môžu mať splatnosť od 6 až do 120 mesiacov podľa druhu poskytovateľa, môžu byť bezúčelové aj účelové a dajú sa získať na niekoľko tisíc €. V ponuke sú aj nebankové hypotéky s ručením nehnuteľnosťou

SMS Credits

Medzi ľahko a jednoducho dostupné pôžičky pre zamestnancov patria aj SMS pôžičky. Typickým poskytovateľom takýchto úverov je napríklad SMS Credits, čo je nebankovka ponúkajúca od 20 do 350 € so splatnosťou na 5, 10 alebo na 15 dní. Výhodou je rýchlosť vybavenia úveru s možnosťou mať peniaze na účte už do pár minút po schválení, ale aj to, že úvery sa dajú vybaviť bez dokladovania príjmu, bez ručiteľa a samozrejme bez poplatkov vopred.

Pôžičkomat

Rýchle online pôžičky ponúka aj Pôžičkomat, čo je nebanková spoločnosť zameraná na bezúčelové úvery cez internet. Prvýkrát sa dá požičať do 350 €, dlhodobý klient môže získať úver až 900 € a to so splatnosťou na 5 až 31 dní. Zvyčajne celý proces schvaľovania je len do 15 až 20 minút, pôžičky sú využiteľné na čokoľvek a hodia sa nielen pre zamestnaných, ale tiež napríklad aj pre dôchodcov. Dôležité je mať vek nad 18 rokov a pravidelný trvalý príjem.

Ferratum Bank

Rýchle SMS aj online pôžičky ponúka tiež nebanková spoločnosť Ferratum Bank. Tá sa orientuje na krátkodobé úvery od 30 do 350 €, ktoré sú dostupné nielen pre zamestnaných, pričom ide o ideálne pôžičky pred výplatou alebo na nečakané situácie, keď potrebujete menšiu sumu rýchlo a jednoducho. Na vybavenie nie je treba ručiteľ ani iné ručenie, stačí mať len vek nad 18 rokov a doba splatnosti je od 7 do 30 dní, pričom v prípade potreby sa dá predĺžiť o ďalších až 30 dní.

Pre zamestnaných ponúka Ferratum pôžičky aj na väčšie sumy, pričom v niektorých prípadoch môže vyžadovať individuálne aj dokladovanie príjmu a bonity. Požičať sa dá v tomto prípade rýchla pôžička do 24 hodín až do výšky 700 € pre dlhodobých klientov a do 350 € ako nový úver. Pôžička je už nie krátkodobá, ale splátková a to so splatnosťou na dobu od 2 do 12 mesiacov. Nejde ani o mini úver, keďže najmenej sa dá požičať 200 €. Peniaze je ale možné využiť na čokoľvek bezúčelovo, o úver sa žiada online a v prípade schválenia nebankovka vyplatí peniaze na účet.

Credit One

Medzi nebankovky zamerané na krátkodobejšie pôžičky cez internet patrí aj Credit One. Tá sa orientuje na úvery až do 1.000 € pre dlhodobých klientov a do 180 € pre nových klientov, pričom pôžičky je možné získať až do veku 75 rokov a aj bez dokladovania príjmu. Ide o bezúčelové úvery so splatnosťou od 1 do 30 dní a bez ručiteľa alebo iného ručenia. Peniaze je možné použiť na hocičo, dátum splatnosti je flexibilný a požičať sa dá tiež flexibilne už od 5 €.

Profi Credit

Spotrebiteľský úver pre zamestnancov ponúka aj nebankovka Profi Credit a to od 300 do 3.000 € s dobou splatnosti na 18 až 42 mesiacov. Výhodou je rýchlosť poskytnutia finančných prostriedkov, možnosť požičať si aj bez potvrdenia o príjme žiadateľa a aj bez uvedenia účelu a v prípade nedostatočnej bonity je možné si zobrať úver aj s ručiteľom. Pre vracajúcich sa klientov je možné individuálne zvýhodnenie a každý, kto riadne úver spláca, má nárok na revolving.

Provident

Od 60 do 2.300 € formou bezhotovostnej pôžičky na bankový účet aj pôžičky s úverovým čerpaním cez platobnú kartu ponúka tiež nebankový subjekt Provident. Tento úver je ideálny pre zamestnancov, ktorí hľadajú rýchle a jednoduché vybavenie, pričom splatnosť je na 60 alebo na 100 týždňov, prípadne 3 až 22 mesiacov. Pôžička je bezúčelová na čokoľvek, bez skrytých poplatkov, nie je potrebný ručiteľ ani iné spôsoby ručenia na vybavenie úveru a dlhodobý klient má výhodnejšie podmienky.

Pohotovosť

Pre ľudí s trvalým príjmom je možné získať aj pôžičky od nebankovej spoločnosti Pohotovosť. Najznámejšia je tzv. najrýchlejšia pôžička dostupná od 100 do 4.500 € na čokoľvek, ktorá má splatnosť od 2 do 12 mesiacov. Nebankovka má pôžičky aj pre živnostníkov a tiež umožňuje pre už existujúceho klienta získať aj rýchly menší úver do 350 € formou tzv. Pohotovky. Požičať sa dá online alebo prostredníctvom širokej sieti pobočiek zvaných Pôžičkáreň.

Cofidis

Nebanková spoločnosť Cofidis ponúka online spotrebiteľské pôžičky od 200 € až do 5.000 € v závislosti od príjmu a bonity žiadateľa, pričom splatnosť je flexibilná od 1 mesiaca až do 41 mesiacov. Tieto pôžičky je možné bezúčelovo použiť na čokoľvek, menej bonitný klient má možnosť pribrať do úveru aj spoludlžníka alebo ručiteľa a o úver sa dá požiadať online a veľmi rýchlo. Za dodatočný poplatok je možné k pôžičke dojednať poistenie a peniaze sa vyplácajú priamo na účet.

Home Credit

Nákup na splátky ale aj bezúčelové a bezhotovostné úvery ponúka tiež Home Credit. Požičať sa dá od 400 € do 6.000 € na čokoľvek so splatnosťou na 36 až 84 mesiacov. Okrem klasického úveru má nebankovka v portfóliu aj kreditné karty a nákup na splátky. Výhodou klasickej bezúčelovej pôžičky je možnosť rýchleho vybavenia aj cez internet, možnosť vrátiť úver zadarmo do 30 dní a tiež možnosť dojednať si dodatočne poistenie proti neschopnosti splácania úveru.

Cetelem

Veľmi známym nebankovým poskytovateľom širokého spektra menších aj spotrebiteľských úverov je tiež Cetelem. V ponuke sú napríklad Expresná pôžička do 2.000 € s rýchlym vybavením cez internet, viaceré druhy bezúčelových alebo účelových spotrebných úverov do 25.000 € alebo do 34.000 € podľa druhu úveru a so splatnosťou až na 10 rokov. Cetelem má v ponuke aj kreditné karty s 52 dňovým bezúročným obdobím a tiež poskytuje nákup tovaru na splátky.

Slovenská požičovňa

Menšie aj väčšie úvery má pre zamestnancov v ponuke Slovenská požičovňa. Ide o nebankovku zameranú tak na nákupnú pôžičku do 5.000 € s možnosťou vrátania až 5 % zo sumy nákupu, prípadne na bezúčelové úvery rôznej výšky. Najdostupnejší je úver na čokoľvek do 5.000 €, prípadne na prefinancovanie starých pôžičiek slúži refinančný úver do 20.000 €. Na bývanie alebo ak potrebujete viac peňazí sa hodia bezúčelové a účelové hypotéky až do 100.000 €.

Úver4you

Ak potrebujete väčšiu sumu peňazí so splatnosťou od 36 do 96 mesiacov a máte možnosť založenia nehnuteľnosti, môžete získať nebankovú americkú hypotéku od Úver4you. Ide o úver ručený nehnuteľnosťou vo výške od 2.000 € do 40.000 € bez poplatkov vopred a s možnosťou vyriešenia aj exekúcií a záložných práv na danú nehnuteľnosť. Na vybavenie je potrebný OP, list vlastníctva a preukázanie príjmu, napríklad výplatnou páskou za posledné 3 mesiace.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
SMS Credits203505 dní15 dní
Pôžičkomat259005 dní31 dní
Ferratum Bank307007 dní12 mesiacov
Credit One510001 dní30 dní
Profi Credit300300018 mesiacov42 mesiacov
Provident6023003 mesiace100 týždňov
Pohotovosť9945002 mesiace12 mesiacov
Home Credit400600036 mesiacov84 mesiacov
Úver4you20004000036 mesiacov96 mesiacov
Cofidis20050001 mesiac41 mesiacov

Údaje boli naposledy aktualizované 09.10.2015

Výhody:

 • Ak ste zamestnaný a máte trvalý príjem, máte možnosť vybrať si akýkoľvek bankový alebo nebankový úver
 • Najlepšie sú z hľadiska úročenia bankové, kde je možné si požičať niekoľko stoviek ale aj desiatok tisíc € na hocičo od nákupy po bývanie
 • Pre každého, kto má trvalý príjem a nemá problémy s dlhmi, je možné získať úroky s najvýhodnejšími bankovými sadzbami za posledné roky

Nevýhody:

 • Na vybavenie úveru v banke je potrebné mať nielen pravidelný príjem, ale aj jeho dostatočnú výšku a tiež v poriadku úverové registre
 • Nezabudnite, že ak si požičiate nebankový úver, musíte rátať s tým, že úročenie bude vyššie ako v banke
 • Banky sú náročnejšie na bonitu ako aj minulosť klienta, kým nebankovky ponúkajú úvery jednoducho, ale menej výhodne

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

redakcia

Expert na pôžičky všetkého druhu. Vyznám sa vo financiách a rád vám poradím. Stačí sa spýtať v komentároch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *