Pôžička pre ženy na materskej dovolenke

Pôžičky pre ženy na materskej dovolenke poskytujú predovšetkým nebankové spoločnosti, ktoré sa zameriavajú v prípade tejto skupiny klientov najmä na krátkodobé úvery. Požičať sa ale dá aj spotrebiteľská pôžička pre ženy na materskej dovolenke a pre mamičky sú dostupné aj možnosti v banke cez povolené prečerpanie účtu na základe predošlých obratov. Alternatívou k pôžičkám priamo počas materskej dovolenky sú úvery, ktoré sa dajú získať ešte pred ňou.

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

Niektoré úvery poskytované počas materskej dovolenky sa dajú získať aj do 24 hodín, najmä pokiaľ ide o rýchle pôžičky pre ženy na MD online alebo cez SMS, pretože týmto spôsobom sa poskytujú najmä expresné nebankové úvery. Počas tehotenstva alebo aj po ňom môže mamička požiadať o úver aj banku, ktorá poskytuje najmä menšie kontokorentné úvery pre tieto skupiny klientov, avšak závisí vždy od celkovej individuálnej situácie a posúdenia bonity ženy na materskej.

Nebankové pôžičky pre ženy na MD

Nebankové rýchle pôžičky pre ženy na materskej dovolenke poskytujú buď nebankovky zamerané priamo na krátkodobé úvery s vybavením do 24 hodín, alebo aj nebankovky ponúkajúce spotrebiteľské úvery a pôžičky na väčšie sumy. V tomto prípade je ale nutné vo väčšine prípadov mať bonitného spolužiadateľa alebo ručiteľa, napríklad manžela alebo niekoho z rodiny. Všetky úvery sú bezúčelové, čo znamená, že peniaze je možné použiť ľubovoľne na hocičo.

SMS Credits

Pôžička pre mamičky na materskej dovolenke je veľmi jednoducho dostupná napríklad prostredníctvom SMS úverov od SMS Credits. Táto nebankovka sa zameriava na úvery od 20 do 350 € s dobou splatnosti od 5 do 15 dní. Úvery sú dostupné aj bez ručiteľa, požičiava sa na krátku dobu a bezúčelovo na čokoľvek, nie je potrebné dokladovať ani výšku príjmu a vybavenie je obvykle do niekoľko minút až hodín. Úver je bez skrytých poplatkov a peniaze sa posielajú priam na bankový účet.

Trila

Od 50 až do 500 € sa dá požičať aj prostredníctvom nebankovej spoločnosti Trila, ktorá ponúka tak SMS ako aj online úvery. Na získanie nie je potrebné dokladovať príjem ani účel použitia peňazí, taktiež netreba mať ručenie a ručiteľa, takže ide o ideálnu pôžičku pre mamičky na materskej dovolenke. Pôžička sa spláca jednorázovo do dátumu splatnosti, pričom splatnosť je na 15 až 25 dní. Vybavenie je zvyčajne do niekoľko minút a peniaze tak môžete mať na účte takmer ihneď.

Pôžičkomat

Rýchla požička pre ženy na materskej online sa dá získať aj cez Pôžičkomat. Doba splatnosti je od 5 do 31 dní, takže ide o krátkodobé úvery, ktoré je ale možné vybaviť vďaka automatizovanému systému nebankovky už do 10 minút. Požičať sa dá od 25 do 350 € pre nových klientov, pre dlhodobých až do 900 €. Na získanie úveru nie je potrebné dokladovať príjem a jeho výšku, avšak nebankovka si overuje žiadateľa v registroch dlžníkov, takže požičia len ľuďom bez dlhov v iných finančných inštitúciach.

Ferratum Bank

SMS aj online úvery pre mamičky na MD poskytuje aj nebanková spoločnosť Ferratum Bank. Tá sa zameriava na krátkodobé úvery od 30 € do 350 €, pričom je možnosť splácania od 7 do 30 dní a ak klient nestíha splatnosť, môže si ju o 15 dní posunúť za poplatok až dvakrát. Tieto úvery sú bezúčelové, bez dokladovania príjmu, ale nebankovka si overuje klientov v registroch a na vybavenie je potrebné mať vek nad 18 rokov, čo je menší rozdiel oproti ostatným nebankovkám, ktoré ponúkajú pôžičky od 18 rokov.

Pre ženy na MD je možné si požičať ale aj väčší úver od Ferratum Bank, konkrétne tzv. Rýchlu pôžičku. Ide o nové pôžičky, ktoré nebankovka poskytuje a to so splatnosťou na 2 až 12 mesiacov, čiže ide o úvery splátkového typu na dlhšiu dobu. Získať sa dá od 200 € až do 350 € pre nového žiadateľa a až do 700 € pre dlhodobejších klientov. Je možné si požičať prakticky na čokoľvek, pretože úver je bezúčelový, žiada sa oň prostredníctvom online žiadosti a nie je nutné na vybavenie mať vlastného ručiteľa. Vyplatenie je priamo bezhotovostne na bankový účet a to obvykle do 24 hodín.

Credit One

Od 5 € až do 1.000 €, pre nových klientov do 180 €, poskytuje aj nebanková spoločnosť Credit One. Ide o nebankové rýchle pôžičky cez internet, ktoré môžu využiť aj ženy na materskej vo veku nad 18 rokov. Na vybavenie nie je potrebné dokladovať výšku príjmu, netreba ručiteľ ani iné ručenie a úver je bezúčelový. Doba splácania je od 1 do 30 dní a peniaze môžete ako záujemca mať na účte už dnes, čiže v deň požiadania o úver. Dátum splatnosti je flexibilný.

Profi Credit

Pôžička pre ženy na materskej dovolenke sa dá získať aj vo vyšších sumách a s dlhšou splatnosťou, napríklad formou spotrebiteľských pôžičiek aké poskytuje aj Profi Credit. Táto nebanková spoločnosť poskytuje úvery od 300 € do 1.500 € so splatnosťou od 18 až do 42 mesiacov. Peniaze sa poskytujú priamo na účet, sú bezúčelové a na získanie úveru treba doložiť napríklad výpis z bankového účtu alebo mať bonitného žiadateľa či ručiteľa s dostatočným príjmom pre ručenie.

Cofidis

Úvery od 200 € ale aj na 5.000 € poskytuje tiež nebanková spoločnosť Cofidis. Doba splatnosti je možná až do 41 mesiacov, pričom nie je potrebné dokladovať účel použitia finančných prostriedkov z úveru. Pôžičky môžu získať aj mamičky na materskej, ktoré by ale mali mať bonitného ručiteľa alebo spolužiadateľa, ktorý má dostatočný príjem. Vybavenie úveru je možné priamo z domu cez internet a pri riadnom splácaní je možné získať lepšie podmienky pre získanie ďalšej pôžičky.

Iné možnosti

Pre ženy na MD ale aj pre iných žiadateľov ponúka tiež nebankové úvery aj viacero iných nebankoviek zameraných na spotrebiteľské pôžičky. Tie sú sú dostupné od 100 € do niekoľko tisíc €, pričom doba splatnosti je aj na viac rokov. Na získanie však je niekedy potrebný aj ručiteľ, nemusí tak byť dokladovanie výšky príjmu ani preukázanie účelu, na aký chcete finančné prostriedky minúť a veľkou výhodou je aj to, že nebankovka si neoveruje samotných žiadateľov v registroch, respektíve záznam v registri nie je prekážkou na získanie tejto rýchlej pôžičky.

Bankové pôžičky pre mamičky na materskej dovolenke

V banke je možné získať najčastejšie a najjednoduchšie kontokorentné úvery, čiže povolené prečerpanie. Takáto pôžička pre mamičky a ženy na MD má výhodu v tom, že je možné ju mať ako finančnú rezervu v rámci úverového limitu ísť na bežnom bankovom účte do mínusu a v prípade potreby si požičať sumu, ktorú žena potrebuje. Úroky sa splácajú len z tejto sumy a len za dni, kedy je účet v mínuse. Nevýhodou tohto typu úverov je vysoké úročenie, ktoré je väčšie ako pri iných úveroch z banky.

Slovenská sporiteľňa – SLSP

Už od 300 € do 5.000 € ponúka ako povolené prečerpanie účtu aj Slovenská sporiteľňa. Na schválenie kontokorentu treba mať pravidelný príjem na účet, takže tento úver je ideálny na vybavenie už počas tehotenstva, ale je to možné za istých okolností samozrejme aj počas materskej dovolenky. Banka môže predschváliť taktiež úverový rámec na základe pohybov a kreditných obratov na účte, pričom podobne ako pri iných kontokorentoch, aj tu platíte úrok len z čerpanej sumy.

VÚB

Možnosť ísť na účte do mínusu a získať tak kontokorentný úver poskytuje k bežnému účtu aj VÚB banka a to najčastejšie na základe predošlých kreditných obratov na účte. Podľa nich banka získa predstavu o príjme žiadateľa a potom stačí už len požiadať o poskytnutie povoleného prečerpania, ktoré sa obvykle poskytuje do dvoj až trojnásobku vypočítané príjmu podľa obratov. Banka ponúka tento kontokorent ako Flexidebet a prístup k peniazom máte cez platobnú kartu ako aj bankomat.

Poštová banka

Poštová banka ponúka ako kontokorentný úver a povolené prečerpanie aj tzv. Rýchlu rezervu. Tá sa poskytuje od 100 do 2.000 € podľa príjmu alebo obratov na účte, ku ktorému sa bude úverový limit na povolené prečerpanie zriaďovať, pričom ide o úver bezúčelový, ktorý je možné využiť tak na nákupy v obchode a platbu platobnou kartou, ako aj na výber hotovosti priamo z bankomatu. Za zriadenie a vedenie kontokorentného úveru sa neplatia poplatky a úročenie je len z čerpanej sumy.

Prima banka

Ako pôžičku, ktorú môžu využiť aj mamičky na materskej, poskytuje Prima banka tiež kontokorentný úver, ktorý je možní získať od 500 do 1.500 €. Kontokorent je bez poplatku za zriadenie a je k dispozícii ako finančná rezerva pre prípad, že si budete musieť požičať rýchlo a jednoducho peniaze. Úročenie je podľa čerpanej sumy a podľa počtu dní, kedy je účet v mínuse, pričom samozrejme ako aj iné kontokorenty, aj toto povolené prečerpanie je bezúčelové a využiteľné na hocičo.

OTP banka

Až do výšky 3.500 € je možné si požičať ako povolené prečerpanie k účtu od OTP banky, ktorá ho poskytuje ako finančnú rezervu na vykrytie nečakaných výdavkov. Podľa obratov na účte banka ponúka klientovi úverový limit, kedy je možné získať peniaze aj pre mamičky na MD, najmä ak mali pred nástupom na materskú pravidelný príjem. Úver je bezúčelový, vybavenie je možné aj bez ručiteľa, na počkanie priamo na pobočke a úver sa dá vybrať aj cez platobnú kartu v bankomate alebo platbou cez terminál v obchode.

Zuno

Zuno banka podobne ako väčšie banky ponúka tiež možnosť získať úverový limit na povolené prečerpanie k účtu, pričom kontokorent sa poskytuej zvyčajne od 300 do 3.000 € s tým, že je možné na základe kreditných obratov na účte získať toto povolené prečerpanie aj bez dokladovania príjmu. Na získanie a schválenie je však potrebný trvalý príjem alebo trvalé kreditné obraty na účte a podľa ich výšky banka potom schváli žiadateľovi úverový limit na kontokorentný úver.

mBank

Aj mBank má v ponuke možnosť zriadenia kontokorentného úveru k svojmu bežnému účtu mKonto a toto povolené prečerpanie sa nazýva mRezerva. Poskytuje sa tiež na základe príjmov alebo obratov na účte a podobne ako v prípade iných bánk, aj tu ide o bezúčelový úver, ktorý sa dá získať aj bez dokladovania výšky príjmu, ale banka si samozrejme overuje žiadateľa minimálne v bankových registroch. Požičať sa dá už od 200 €, maximálna výška je do 12.000 €, ale samozrejme v závislosti od bonity žiadateľa.

ČSOB

Povolené prečerpanie k účtu poskytuje aj ČSOB, ktorá takto vie schváliť žiadateľovi bežného účtu od 150 do 6.000 € ako úverový limit, ktorý sa dá čerpať tak platbou kartou ako aj výberom z bankomatu. Obvykle výška úverového limitu závisí od obratov na účte a poskytuje sa do trojnásobku priemerného mesačného príjmu. Výhodou je, že úročená je len čerpaná suma za dobu splácania a čerpania a taktiež to, že zariadenie a vedenie úverového limitu je bez extra poplatku.

UniCredit Bank

Na krytie nepredvídaných výdavkov ponúka UniCredit Bank povolené prečerpanie na bežnom účte. Ide o úverový limit od 150 € do 6.000 €, ktorý je dostupný pre klientov s pravidelnými obratmi na účte alebo príjmom a tento limit je možné využiť podľa potrieb každého klienta ľubovoľne a bezúčelovo. Pre menej bonitných klientov ponúka banka povolené prečerpanie Štart na 200 € s výrazne jednoduchšími podmienkami, ale vo fixnej výške.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
SMS Credits203505 dní15 dní
Pôžičkomat259005 dní31 dní
Ferratum Bank307007 dní12 mesiacov
Credit One510001 dní30 dní
Profi Credit300300018 mesiacov42 mesiacov
Cofidis200500012 mesiacov41 mesiacov
Trila5050015 dní25 dní

Údaje boli naposledy aktualizované 08.09.2015

Výhody:

  • Pri nebankových pôžičkách je možnosť získať úver v prípade krátkodobej pôžičky už v deň požiadania
  • Väčšina pôžičiek pre mamičky na materskej dovolenke sú bezúčelové a aj bez ručiteľa
  • Pri bankových úveroch možnosť získať kontokorent, ktorý slúži ako finančná rezerva v prípade potreby

Nevýhody:

  • Nevýhodou pri nebankových pôžičkách je vysoké úročenie a preplatenie v porovnaní s inými podobnými úvermi
  • Väčšie spotrebiteľské pôžičky si môže žena na materskej požičať len s bonitným ručiteľom
  • Aj bankové úvery dostupné pre ženy na MD, čiže kontokorentné úvery, majú dosť vysoký úrok

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

redakcia

Expert na pôžičky všetkého druhu. Vyznám sa vo financiách a rád vám poradím. Stačí sa spýtať v komentároch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *