Pôžička pred výplatou

Pôžičky pred výplatou sú rýchle úvery, ktoré je možné si požičať zvyčajne takmer ihneď alebo do 24 hodín a slúžia na nepredvídané výdavky alebo vtedy, ak potrebujete finančné prostriedky na kratšiu dobu, kým vám príde výplata alebo iný príjem na účet. Ako pôžičky do výplaty sa najčastejšie poskytujú nebankové úvery, ale v banke je možné si napríklad pomerne rýchlo vybaviť aj povolené prečerpanie k účtu, ktoré môže byť k dispozícii aj v budúcnosti keď to bude potrebné.

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

Kým kontokorentný úver v banke je však dosiahnuteľný pre viacerých klientov len s problémami kvôli vyšším kritériam a prísnejším podmienkam bánk, nebankové rýchle pôžičky do výplaty cez SMS alebo cez internet sú veľmi dostupné a to napríklad aj bez nutnosti preukazovať príjem a jeho výšku, prípadne niekedy aj bez overovania registrov. Niektoré nebankové spoločnosti poskytnú úver aj klientom so záznamom z minulosti, pokiaľ preukážu dostatočnú bonitu pre splácanie úveru.

Rýchle pôžičky pred výplatou online

Ako malá pôžička pred výplatou sa hodí napríklad internetový úver. Tieto pôžičky sú krátkodobejšieho charakteru a vybavujú sa prostredníctvom internetovej žiadosti, ktorá sa vyplní na webstránke poskytovateľa úveru a nie je nutné osobné stretnutie. Najväčšími plusmi pôžičky sú jednoduchosť a rýchlosť vybavenia, menším mínusom je vyššie úročenie ako pri iných typoch úverov. Konkrétne podmienky získania ako aj výška pôžičky a doba splatnosti sú individuálne v každej nebankovke.

Pôžičkomat

Ako pôžička pred výplatou online sa dá získať napríklad menší úver od nebankovej spoločnosti Pôžičkomat. Prvý úver je dostupný spravidla do 95 € a ak ho klient splatí a bude si požičiavať ďalej, môže mu postupne úverový limit stúpnuť až na maximálnu hranicu 900 €. Najmenej sa dá požičať už 25 €, takže úver je vhodný aj na menšie nečakané výdavky pár dní pred výplatou. Dobou splatnosti ide o krátkodobú pôžičku s dobou splatnosti na 5 až 30 dní, čo ale pred výplatou väčšinou stačí.

Proces schvaľovania je plne automatizovaný a väčšina úverov je schválená do 10 až 20 minút s okamžitým odosielaním peňazí, najneskôr do 24 hodín tak má väčšina žiadateľov o úver peniaze už na svojom bankovom účte. Keďže nie je potrebné dokladovať výšku príjmu, sú tieto úvery vhodné aj pre ženy a mamičky na materskej dovolenke, dôchodcov, ale aj študentov, zamestnancov a živnostníkov. Nie je treba dokladovať ani účel použitia peňazí, no na získanie je nutné, aby ste neboli v omeškaní so splácaním iných úverov.

Ferratum Bank

Ferratum poskytuje tiež pre záujemcov rýchle nebankové pôžičky na menšie sumy, pričom je možné si vybaviť úver tak prostredníctvom online formulára a žiadosti ako aj cez SMS správu a mobilný telefón. V oboch prípadoch sa dá požičať od 30 do 350 €, takže ide o podobne veľkú pôžičku ako v predošlom prípade, ktorá má splatnosť úveru od 7 do 30 dní. Za poplatok ale je možné si splatnosť predĺžiť o ďalších 15 dní a to v prípade, ak nestíhate splatiť pôžičku načas, je možné využiť aj dvakrát po sebe.

Vďaka jednoduchému vybaveniu s minimom dokladovania sa dá aj v tomto prípade požičať dôchodcom, študentom, mamičkám na MD, ale aj riadnym zamestnancom alebo podnikateľom. Nie je treba dokladovať ani výšku príjmu a ani preukazovať, ako sa peniaze z úveru použijú, takže pôžičky sú využiteľné doslova na čokoľvek. Na vybavenie je potrebné mať vek nad 18 rokov, byť občanom SR a mať trvalý pobyt v SR a taktiež nemať problém s nesplatenými finančnými záväzkami z minulosti.

Ak si chcete pred výplatou požičať väčšiu sumu, môžete si od Ferratum Bank požičať aj rýchlu pôžičku do 24 hodín. Tá sa poskytuje od 200 do 700 €, nový klient si môže prvý úver požičať ale najviac len do 350 €. Pôžička je bezúčelová, takže sa dá využiť na hocičo a nie je účelovo nijako viazaná, taktiež nie je nutné mať vlastného ručiteľa alebo iné zabezpečenie úveru. Kto si chce požičať na dlhšie, kľudne môže, pretože lehota splatnosti pri tomto úvere je od 2 do 12 mesiacov. Vybaviť sa pôžička ale dá len online a vyplatenie finančných prostriedkov je len na bankový účet.

Credit One

Ako rýchla pôžička do výplaty v prípade potreby slúži aj online pôžička Credit One. Ide o nebankovku špecializovanú na dostupné online pôžičky, ktorá sa zameriava tak na menšie ako aj na väčšie úvery. Pre nových klientov môže byť prvý úver od výšky 180 €, pre dlhodobých klientov s určitou úverovou históriou v nebankovke a tiež s určitou bonitou sa dá získať aj 1.000 €. Splatnosťou ide o krátkodobý úver do 30 dní, ale tiež s možnosťou predĺženia o ďalších 30 za dodatočný poplatok.

Vybavenie pôžičky je však veľmi rýchle a na získanie nie je potrebné splniť žiadne náročné podmienky. Úver je dostupný pre žiadateľov vo veku od 18 do 75 rokov, takže sa hodí napríklad aj pre dôchodcov, nie je nutné ani ručenie ručiteľom a ani založenie nehnuteľnosti na získanie pôžičky a úver sa dá získať aj bez dokladovania príjmu. Flexibilne je možné si zvoliť tak dobu splatnosti ako aj dátum splatenie pôžičky a tento úver je ideálny pre tých, čo hľadajú úver pred výplatou s jednoduchým vybavením.

SMS pôžičky pred výplatou

SMS úvery patria u nás medzi pomerne nové pôžičky pred výplatou. Podobne ako v prípade online pôžičiek aj tu ide o mini úvery na kratšie doby splatnosti a obvykle platí, že nový klient získa na úvod ako prvú pôžičku len menšiu sumu a po čase keď ju splatí a požičia si ďalšie úvery, sa jeho úverový limit zvyšuje. Všetko sa dá vybaviť priamo prostredníctvom mobilného telefónu a SMS správ, aj keď niektoré nebankovky vyžadujú od žiadateľov úvodnú registráciu najprv cez internet.

CG Pôžička

Rýchla pôžička pred výplatou bez registra je napríklad SMS úver od spoločnosti CG Pôžička. Táto nebanková spoločnosť sa zameriava na dostupné úvery bez zbytočného overovania, dokladovania a administratívy a poskytuje okrem SMS úverov aj možnosť požiadať o pôžičku prostredníctvom online formulára na svojej stránke. Požičať sa dá menšia suma na 25 až 350 €, pričom doba splatnosti pôžičky je 5 až 31 dní. Splatnosť je ale možné po dohode posunúť o ďalších 15 dní a to až trikrát za sebou.

Vybavenie je tiež veľmi rýchle a už do 5 minút môže byť v prípade bezproblémovej žiadosti úver schválený a nebankovka posiela hneď peniaze na bankový účet žiadateľa. Tieto rýchle pôžičky sú výhodné aj preto, že je možné si vybaviť úver aj bez náhľadu do registra dlžníkov, čo je výhoda najmä pre žiadateľov s nejakým negatívnym záznamom. Samozrejme, treba splniť aj podmienku veku nad 18 rokov a byť občanom SR. Takmer okamžité schválenie znamená, že peniaze máte k dispozícii takmer ihneď a na čokoľvek.

SMS Credits

SMS Credits patrí tiež medzi nebankové spoločnosti orientované na dostupné úvery pred výplatou pre každého. Tieto pôžičky sa vybavujú prostredníctvom zaslania jednoduchej SMS správy, kedy je možné si požičať od 20 do 350 € a to vtedy, ak potrebujete rýchlu finančnú pomoc bez zbytočných otázok. Zaslaním sa dá získať krátkodobý úver na 5, 10 alebo na 15 dní s možnosťou predlžovania termínu splatnosti za poplatok až dvakrát po sebe v prípade neočakávaných udalostí.

Prvý pôžička sa poskytuje spravidla do 100 €, druhá už do 250 € a po troch načas a bez problémov splatených úveroch sa dá požičať maximálny úverový limit až do 350 €. Na získanie nie je potrebné dokladovať výšku príjmu, ale nebankovka si overuje registre dlžníkov a treba samozrejme mať vek nad 18 rokov. Priamo od žiadateľa však nepotrebuje poskytovateľ žiadne doklady a v prípade schválenia pôžičky posiela peniaze priamo na jeho bankový účet, kde je možné ich využiť na hocičo.

Trila

Krátkodobá SMS pôžička pred výplatou je možná aj cez pôžičky Trila. Ide o rýchle nebankové pôžičky na čokoľvek s možnosťou vybavenia tak cez SMS ako aj online prostredníctvom internetovej žiadosti a požičať sa dá od 50 do 500 € so splatnosťou na 15 až 25 dní. Aj pri týchto pôžičkách je možné predĺženie splatnosti o ďalších 15, 30 alebo až 45 dní a to najviac 5 krát, samozrejme za určitý poplatok. Ak si ale požičiavate len pred výplatou pár dní, stačí vám aj pôvodná splatnosť.

Vďaka rýchlemu spracovaniu žiadosti do pár minút nie je problém v prípade schválenia úveru mať peniaze na účte už v ten istý deň, ako ste o úver požiadali a navyše bez zbytočného dokladovania príjmu alebo iných podmienok. Pri dlhodobom požičiavaní je navyše možné stať sa členom tzv. Trila klubu a získať tak až 25% zľavy na poplatky spojené s pôžičkami alebo rôzne doplnkové služby. Financie je možné okrem poslania na účte zaslať žiadateľovi na základe jeho žiadosti aj poštou.

Kontokorentné úvery z banky

Ak si chcete požičať výhodnejši, dá sa to najjednoduchšie cez kontokorentné úvery v bankách. Ide o pôžičky vo forme úverového limitu, ktorý sa poskytuje k bežnému bankovému účtu. V praxi to znamená, že je možné čerpať z účtu aj fyzicky financie, ktoré reálne nemáte, ale požičiavate si ich od banky. Idete teda akoby do mínusu na účte, pričom nejde o typický splátkový úver, ale o pôžičku, ktorú môžete čerpať len do výšky akej potrebujete, kedykoľvek ju vrátiť celú alebo čiastočne a opakovane využívať.

Banka schvaľuje k bežnému účtu úverový limit na základe bonity klienta, čiže buď podľa predošlých obratov na účte alebo podľa dokladovaného príjmu. Tento úver je pomerne dostupný a banka nie je pri posudzovaní taká prísna ako pri väčších pôžičkách. Najčastejšie sa dá požičať od 150 € do 2 až 5 tisíc € podľa konkrétnej banky, ale samozrejme aj podľa bonity klienta a obvykle je úverový limit do 2 až 3 násobku jeho mesačného príjmu. Úroky sa platia len z čerpanej čiastky limitu a len počas doby čerpania úveru.

V praxi to teda znamená, že ak máte kontokorent len ako finančnú rezervu a nepožičiavate si cez tento úver, neplatíte žiadne poplatky ani úroky. Ide teda o výbornú pôžičku na nečakané situácie a výdavky, ktorá sa dá navyše vybaviť pre klientov bánk častokrát aj priamo cez internet banking. Tento typ úveru poskytujú u nás takmer všetky banky, či už ide o tie väčšie ako SLSP, VÚB alebo ČSOB, ako aj o menšie ako Poštová banka alebo Prima banka a vybaviť sa dá aj u mBank alebo Zuno banky.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
SMS Credits203505 dní15 dní
Pôžičkomat259005 dní31 dní
Ferratum Bank307007 dní12 mesiacov
Credit One510001 dní30 dní
Trila5050015 dní25 dní
CG Pôžička253505 dní31 dní

Údaje boli naposledy aktualizované 13.10.2015

Výhody:

  • Vďaka rýchlemu vybaveniu je možné si požičať prakticky aj bez dokladovania príjmu, bez preukazovania účelu a niekedy aj bez nahliadania do registrov
  • Pôžičky sú zvyčajne na kratšiu dobu a ich splatnosť je až v deň splatnosti, takže nie je nutné pravidelné splácanie, v prípade kontokorentu to ale neplatí
  • Väčšina sa dá vybaviť bez nutnosti niekam chodiť alebo sa s niekým stretnúť a to jednoducho cez internet alebo cez mobilný telefón prostredníctvom SMS

Nevýhody:

  • Ide úročením o jedny z najdrahších úverov vôbec a to najmä preto, že ich vybavenie je takmer bez akéhoľkovek dokladovania a overovania
  • Najdostupnejšie sú úvery cez telefón alebo online úvery, avšak väčšinou sa dajú požičať len menšie sumy na kratšiu dobu, takže nejde o dlhodobejšie riešenie
  • Pre tých, čo si chcú požičať výhodnejšiu pôžičku formou povoleného prečerpania k účtu, je nutné splniť prísnejšie podmienky banky na schválenie úveru

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

redakcia

Expert na pôžičky všetkého druhu. Vyznám sa vo financiách a rád vám poradím. Stačí sa spýtať v komentároch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *