Pôžičky online

Online úver je jeden z najčastejšie poskytovaných nebankových typov pôžičiek, ale v poslednej dobe čoraz viac aj klienti bánk majú záujem o vybavenie z pohodlia domova. Online pôžičky poskytujú najčastejšie nebankovky ako krátkodobé miniúvery, niekedy aj bez skúmania registrov a bez p tvrdenia o príjme, pričom vyplatenie peňazí je spravidla takmer ihneď bezhotovostne na účet. Menšie pôžičky online sú dostupné pre všetkých, čiže aj pre študentov, živnostníkov alebo ženy na MD.

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

Takéto pôžičky sa veľmi dobre hodia aj pred výplatou, pretože vybavenie online je bezproblémové a je možné mať úver schválený aj do 10 minút. Väčšie spotrebiteľské a spotrebné pôžičky sa obvykle vybavujú online do 24 hodín a tieto typy úverov ponúkajú buď väčšie nebankovky alebo aj niektoré banky. Na rozdiel od miniúverov už ide o pôžičky s dlhšou dobou splácania a väčším úverovým limitom, ktorých získanie je ale aj náročnejšie na podmienky schválenia.

Nebankové pôžičky online

 • Nebankové pôžičky cez internet sú najčastejšie dostupné vo forme miniúverov, ktoré sa poskytujú na kratšiu dobu, ale s rýchlejším a jednoduchším vybavením
 • V prípade malých pôžičiek netreba dokladovať účel použitia finančných prostriedkov z úveru a vo väčšine prípadov je možné úver získať aj bez doloženia výšky príjmu
 • Ak si chcete požičať väčšiu sumu, niektoré nebankovky orientované nielen na online úvery ponúkajú aj možnosť požiadať online o spotrebiteľskú pôžičku
 • Väčšie spotrebné nebankové úvery sú ale spojené s prísnejšími podmienkami a v tomto prípade sa overujú aj registre, výška príjmu, prípadne treba niekedy ručiteľ

Pôžičkomat

Mini pôžičky online poskytuje napríklad nebanková spoločnosť Pôžičkomat špeciálne zameraná práve na úvery cez internet. Ide o menšie pôžičky od 25 do 350 € so splatnosťou úveru na 5 až 31 dní, ktoré sú krátkodobého charakteru a ideálne napríklad pred výplatou alebo v prípade nečakaných výdavkov. Nový klient si môže požičať úver do 95 €, ale napríklad pri opakovaných pôžičkách sa dá získať pre dlhodobých klientov úver na čokoľvek až do 900 €.

Výhodou týchto pôžičiek je možnosť vybavenia takmer ihneď, pričom peniaze môžete mať na účte už do 20 minút od schválenia. Úvery sú dostupné vďaka tomu, že nie je treba doložiť výšku príjmu, pre rôzne skupiny klientov, napríklad pre mamičky na materskej dovolenke, ale aj pre dôchodcov alebo študentov. Na získanie úveru treba byť občanom Slovenskej republiky starším ako 18 rokov a nebyť v omeškaní so splácaním úverov alebo pôžičiek od iných finančných spoločností.

Credit One

Krátkodobé pôžičky online poskytuje tiež nebankovka Credit One. Táto spoločnosť sa špecializuje na nebankové menšie pôžičky cez internet, ktoré môžu získať klienti vo veku od 18 až do 75 rokov, takže tiež tieto pôžičky sú určené aj pre dôchodcov. Požičať sa dá až do 1.000 € pre dlhodobých klientov, nový klient môže získať prvý úver do 180 €. Minimálna suma na požičanie je 5 €. Splatnosť pôžičky je od 1 do 30 dní, ale termín je možné odložiť za poplatok o ďalších 30 dní.

Tieto úvery sú ideálne v prípade neplánovaných výdavkov, dajú sa vybaviť aj bez dokladovania príjmu, samozrejmosťou vzhľadom na výšku pôžičky a dobu splatnosti je, že vybavenie je bez ručenia alebo ručiteľa a s minimom dokladovania. Peniaze sa dajú použiť na hocičo, keďže pôžička je bezúčelová a proces schvaľovania je natoľko rýchly, že v ideálnom prípade je možné mať peniaze už v deň požiadania o úver, pretože sa pôžička poskytuje bezhotovostne priamo na účet v banke.

Ferratum Bank

Malé pôžičky online do 350 € poskytuje aj nebanková spoločnosť Ferratum Bank. Tá je známa ako poskytovateľ tak úverov cez internet, ako aj úverov cez SMS, pričom v oboch prípadoch ide o typické krátkodobé mini úvery na čokoľvek bez nutnosti dokladovať účel použitia finančných prostriedkov. Požičať sa dá suma od 30 do 350 €, pričom vybavenie je jednoduché, bez poplatkov vopred, úver sa dá získať aj bez dokladovania príjmu a bez iných administratívnych potvrdení.

Doba splatnosti je štandardne od 7 do 30 dní, avšak ak klient nestíha termín splatnosti, môže si ho za poplatok predĺžiť o 15 dní a to až dvakrát. Tieto rýchle pôžičky sú dostupné tak pre zamestnancov, ako aj pre živnostníkov, podnikateľov, ženy a mamičky na materskej dovolenke alebo dôchodcov. Podmienkou na získanie je vek nad 18 rokov a byť občanom SR s trvalým pobytom na území SR. Prvá pôžička sa zvyčajne poskytuje od 30 do 100 €, dlhodobým klientom už vyššia.

Online cez internet sa dá ale požičať aj väčší úver a to konkrétne rýchla pôžička do 700 €. V tomto prípade už nejde o klasický a bežný krátkodobý úver, ale riadnu splátkovú pôžičku poskytovanú na obdobie od 2 do 12 mesiacov, ktorá sa dá získať od 200 € a pre prvý úver novému žiadateľovi je strop najviac do 350 €. Pôžička je bezúčelová a v prípade schválenia, čo je obvykle najneskôr do 24 hodín, sa poskytuje priamo bezhotovostne na účet. Na vybavenie nie je potrebné mať ručiteľa alebo iné zabezpečenie, ale nebankovka môže vyžadovať dokladovanie bonity či príjmu.

SMS Credits

Pôžičky online aj cez SMS poskytuje tiež nebankový subjekt SMS Credits. Aj v tomto prípade ide o menšie a krátkodobé online úvery, ktoré sa dajú vybaviť prostredníctvom internetu z pohodlia domova. Požičať sa dá od 20 do 350 €, pre nových klientov je prvá pôžička k dispozícii do výšky 100 €. Vďaka rýchlemu vybaveniu je možné mať finančné prostriedky už do 24 hodín, pričom najčastejšie to ale netrvá až tak dlho a peniaze môžete mať na účte už za pár minút.

Na vybavenie nie je potrebné mať ručiteľa ani iné ručenie, úver sa dá získať aj bez dokladovania príjmu a samozrejme bez dokladovania účelu použitia, pretože ide o bezúčelové pôžičky využiteľné na hocičo. Vďaka tomu, že je úver bez skrytých poplatkov a dá sa vybaviť bez zbytočných dokladov, hodí sa napríklad aj pre mamičky na materskej, dôchodcov alebo v prípade, ak potrebujete peniaze pár dní pred výplatou. Doba splatnosti je 5, 10 alebo 15 dní. Nebankovka si ale overuje klientov v registroch dlžníkov.

Profi Credit

Pre verejnosť a záujemcov o úvery ponúka možnosť vybaviť si pôžičky cez internet aj nebanková spoločnosť Profi Credit. Konkrétne pre zamestnancov so stálym príjmom, ale aj dôchodcov a ženy na MD ponúka pôžičky od 300 do 3.000 € s dobou splatnosti na 18 až 42 mesiacov. Výhodou je, že ide o pôžičky bezúčelové, čiže bez viazania finančných prostriedkov na konkrétny účel, takže sa dajú použiť na hocičo a nie je potrebné to nebankovke dokladovať.

Vďaka rýchlemu poskytnutiu a vybaveniu je možné mať pôžičku vybavenú veľmi rýchlo aj do 24 hodín, pričom podmienkou poskytnutia je mať pravidelný mesačný príjem a vek nad 18 rokov. U dôchodcov to znamená predloženie dôchodkového výmeru, u iných žiadateľov výpis z účtu a iné doklady preukazujúce trvalý príjem. O pôžičku sa žiada veľmi jednoducho priamo prostredníctvom webstránky nebankovky a dlhodobí klienti majú individuálne lepšie podmienky.

Cetelem

Pôžičky online ponúka aj nebanková spoločnosť Cetelem, ktorá sa zameriava so svojimi úvermi na rôzne segmenty trhu, napríklad aj na splátkový predaj. V rámci pôžičiek je možné si požičať rýchle menšie úvery od 500 do 2.000 € na 6 až 48 mesiacov, ale napríklad aj väčšie účelové a bezúčelové pôžičky a to od 2.000 € až do 25.000 € bezúčelovo alebo do 34.000 € napríklad na kúpu auta, rekonštrukciu nehnuteľnosti, zariadenie domácnosti a bývania alebo na refinancovanie starých dlhov a úverov.

Výhodou sú 0 poplatky za poskytnutie, správu, predčasné splatenie alebo mimoriadnu splátku úveru, ale aj možnosť poistenia splácania, rýchle posúdenie žiadosti takmer okamžite a vybavenie úveru bez ručenia nehnuteľnosťou, bez ručiteľa a bez iných povinných poplatkov. Nebankovka si ale klienta overuje či už z hľadiska výšky príjmu a bonity, ale aj z hľadiska jeho finančnej histórie a nesplatených dlhov, takže získať väčšou spotrebiteľskú online pôžičku nie je samozrejme pre každého.

Home Credit

Medzi nebankové spoločnosti poskytujúce väčšie spotrebiteľské online pôžičky a úvery patrí aj Home Credit. Ten sa podobne ako Cetelem zaoberá nielen bezhotovostnými úvermi na čokoľvek, ale tiež prefinancovaním napríklad nákupu vozidiel na splátky alebo nákupu spotrebného a bežného tovaru či služieb na splátky. V rámci bezúčelových úverov je najznámejšia jeho spotrebiteľská pôžičky známa aj ako Hotovostná pôžička, ktorá sa poskytuje od 400 € do 6.000 €.

Splatnosť pôžičky závisí od jej výšky, väčšinou je od 36 do 84 mesiacov, pričom ak sa rozhodnete pôžičku predčasne splatiť, je to bez poplatku. Úver je tiež bez poplatku za vybavenie a za vedenie úverového účtu a pôžičku je možné do mesiaca zadarmo vrátiť. Peniaze máte na účte do druhého dňa od uzavretia zmluvy a o úver sa dá jednoducho požiadať priamo cez webstránku nebankovky. Pôžička je bez viazania účelu použitia, takže finančné prostriedky sa dajú použiť na čokoľvek.

Bankové online úvery

 • Pôžičky bankového typu cez internet poskytuje zatiaľ len niekoľko bánk, pričom v mnohých prípadoch ide o úvery, ktoré sú dostupné len pre klientov danej banky
 • Najčastejšie sa týmto spôsobom dá požiadať o úvery spotrebného typu, ktoré sú bez dokladovania účelu použitia finančných prostriedkov, čiže bezúčelové
 • Na rozdiel od nebankoviek, banky si klientov prísnejšie a dôslednejšie kontrolujú, či už z hľadiska výšky ich príjmu alebo z hľadiska úverovej a dlhovej histórie
 • Parametrami sa dá cez internet vybaviť vo väčšine prípadov podobný spotrebný online úver ako v prípade osobného vybavenia a výhodou je pohodlie domu

Zuno

Zuno banka poskytuje ako online pôžičku spotrebný úver a to až do výšky 20.000 € na čokoľvek. Minimálne sa dá získať už od 500 € a doba splatnosti je od 6 mesiacov do 72 mesiacov. pôžička je bez zbytočných poplatkov za vybavenie, jeden mesiac v roku je možné si zobrať tzv. splátkové prázdniny a individuálne je možné si zvoliť pre každého klienta deň splácania. K úveru je možné si dojednať aj poistenie pre prípad problémov so splácaním pôžičky. Banka ponúka k úveru úročenie s nemennou úrokovou sadzbou počas celej doby.

VÚB

Online pôžičky ponúka aj VÚB banka a to ako tzv. online pôžičku na čokoľvek vo forme spotrebného bankového úveru. Tento úver je použiteľný na hocičo, od menšieho nákupu, zaplatenia dovolenky, vybavenia pre domácnosť, kúpu ojazdeného auta, zaplatenia oslavy či svadby až po akýkoľvek iný účel. Požičať sa dá až do výšky 10.000 €, doba splatnosti je od 13 do 108 mesiacov a úver je dostupný aj bez dokladovania príjmu. Požiadanie je ale možné len cez internet banking, čiže tento typ pôžičky je dostupný len pre klientov VÚB banky.

mBank

Podobne ako Zuno, aj mBank je zameraná na komunikáciu s klientami online cez internet a tak je prirodzené, že možnosť požiadať o úver online ponúka aj táto banka. Opäť ide o pôžičku vo forme spotrebného úveru na hocičo bez dokladovania účelu použitia finančných prostriedkov a požičať sa dá od 350 až do 20.000 € s dobou splácania na 12 až 84 mesiacov. Deň splátky je možné si zvoliť individuálne, banka vo väčšine prípadov nevyžaduje od klienta dokladovanie príjmov, predčasné splatenie je zadarmo a bez poplatku je aj vedenie úveru.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
SMS Credits203505 dní15 dní
Pôžičkomat259005 dní31 dní
Ferratum Bank307007 dní12 mesiacov
Credit One510001 dní30 dní
Profi Credit300300018 mesiacov42 mesiacov
Cetelem500250006 mesiacov120 mesiacov
Home Credit40060036 mesiacov84 mesiacov

Údaje boli naposledy aktualizované 09.10.2015

Výhody:

 • Krátkodobé online pôžičky na menšie sumy sú široko dostupné, aj bez dokladovania príjmu, aj pre nezamestnaných a niektoré rýchle online pôžičky aj bez registra
 • Výhodou je možnosť vybaviť si aj väčší spotrebný alebo spotrebiteľský úver z banky alebo nebankovky na väčšiu sumu
 • Vďaka pomerne širokej ponuke úverov sa pre každého dá nájsť pôžička na mieru s rôznou dobou splatnosti aj podmienkami získania

Nevýhody:

 • Pri malých nebankových úveroch cez internet môže byť nevýhodou pomerne vysoké preplatenie úveru
 • Ak si chcete požičať bankovú pôžičku, výber cez internet je zatiaľ obmedzený a banky sú v otázke podmienok na klientov pomerne prísne
 • V prípade online úveru spotrebiteľského typu trvá vybavenie niekedy aj dlhšie ako 24 hodín, najmä ak treba viac dokladovania alebo administratívy

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

redakcia

Expert na pôžičky všetkého druhu. Vyznám sa vo financiách a rád vám poradím. Stačí sa spýtať v komentároch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *