Pôžičky pre každého

Pôžička pre každého je úver, ktorý je dostupný pre každého záujemcu. Najčastejšie tieto typy pôžičiek ponúkajú nebankové spoločnosti ako rýchle pôžičky pre každého s možnosťou vybavenia ihneď a bez zbytočného dokladovania príjmu, niektoré aj bez registra. Ide najčastejšie o mini pôžičky s krátkodobou splatnosťou, ale niekedy aj menšie spotrebiteľské pôžičky. Niektoré banky ponúkajú takmer pre každého možnosť získať povolené prečerpanie alebo menší spotrebný úver pre každého v prípade splnenia podmienok.

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

Ak máte teda pravidelný príjem, stačí napríklad vo výške aspoň minimálnej mzdy a zároveň nemáte problémy s omeškaním úhrad svojich finančných záväzkov, čiže nie ste v registri, mali by ste získať z banky aspoň menšie typy úverov. Čo sa týka nebankových spoločností, tie sú menej prísne a je možné si požičať rôzne druhy krátkodobých aj dlhších a väčších úverov a pôžičiek. Banky aj nebankovky vždy posudzujú klienta indviduálne a majú svoje vlastné kritéria pre schválenie úveru.

SMS pôžičky pre každého

 • Dostupná pôžička pre každého bez ohľadu na príjem a jeho výšku je SMS pôžička
 • Ide o úver krátkodobého charakteru obvykle najviac na 30 dní, ktorý sa dá získať zaslaním SMS správy v presnom tvare na špeciálne číslo nebankovky
 • Väčšinou tieto úvery poskytujú nebankové spoločnosti špecializované práve na SMS úvery, pričom ide o bezúčelové pôžičky a takmer vždy bez nutnosti dokladovať príjem
 • V zásade sa dajú požičať menšie sumy na kratšiu dobu, napríklad pred výplatou

SMS Credits

Medzi najviac dostupné pôžičky pre každého patria SMS úvery od SMS Credits. Ide o pôžičky, ktoré sa dajú vybaviť cez SMS ale napríklad aj požiadaním online, pričom nie je nutné dokladovanie príjmu, žiaden ručiteľ, pôžičky sú bez skrytých poplatkov a samozrejme bezúčelové. Požičať sa dá od 20 do 350 € na dobu 5 až 15 dní, pričom na úvod je dostupná pôžička pre nových klientov do 100 €. Po vyplatení prvého úveru je možné si požičať už viac, až do 250 €. V prípade potreby sa dá splatnosť dvakrát posunúť.

Trila

Prostredníctvom SMS správy ale aj požiadaním online cez internet sa dajú vybaviť nebankové pôžičky od nebankovky Trila. Ide tiež o bezúčelové úvery dostupné od 50 do 500 € s dobou splatnosti na 15 až 25 dní, ktoré je možné získať bez dokladovania príjmu a bez akéhokoľvek ručenia. Výhodou je rýchlosť schválenia úveru v priebehu pár minút, takže môžete mať finančné prostriedky bezhotovostne na svojom účte už v ten istý deň, ako ste požiadali o úver. Splatnosť úveru je možné za poplatok posunúť aj o ďalších 45 dní.

Pôžičky pre každého online

 • Medzi krátkodobé pôžičky, ktoré sú veľmi dostupné a parametrami podobné ako úvery cez SMS, patria aj online pôžičky
 • Ide o pôžičky, ktoré sa dajú vybaviť v nebankovkách zameraných úzko na túto skupinu bezúčelových úverov na hocičo
 • Splatnosť je aj v tomto prípade zvyčajne do 30 dní a požičať sa dajú menšie sumy na niekoľko stoviek €
 • Výhodou je rýchle vybavenie do pár minút, vo väčšine prípadov netreba dokladovať príjem a nie je treba ani ručiteľ alebo iné ručenie

Ferratum Bank

30 až 350 € je možné si požičať formou online pôžičky ale aj SMS pôžičky od nebankovej spoločnosti Ferratum Bank. Tá sa zameriava na jednoduché bezúčelové a rýchle pôžičky cez internet, ktoré ponúka so splatnosťou od 7 do 30 dní s možným predĺžením splatnosti o 7 dní až dvakrát za sebou za poplatok. Tieto pôžičky sú dostupné naozaj pre každého od dôchodcov, cez ženy na materskej dovolenke, až po zamestnaných ľudí, živnostníkov alebo podnikateľov a podmienkou na získanie je vek nad 18 rokov.

Okrem krátkodobej nebankovej pôžičky ponúka Ferratum aj klasický splátkový spotrebiteľský úver. Ten sa poskytuje so splatnosťou na 2 až 12 mesiacov a od 200 € do 700 €, pričom pre nového žiadateľa je výška prvej pôžičky len do 350 €. Finančné prostriedky z úveru je možné použiť na čokoľvek, pretože pôžička je bezúčelová, nie je potrebné mať ani vlastného ručiteľa, ale napríklad nebankovka môže vyžadovať individuálne dokladovanie bonity či príjmu. Vybavenie je možné len cez online žiadosť a peniaze sa vyplácajú výlučne bezhotovostným spôsobom na účet.

Credit One

Každému vo veku od 18 do 75 rokov požičia aj bez dokladovania príjmu, ručiteľa, ručenia a preukazovania účelu použitia peňazí aj nebanková spoločnosť Credit One. Tá sa špecializuje na rýchle online úvery od 5 do 1.000 €, pričom prvá pôžička pre nových klientov je dostupná do 180 €. Tieto úvery sú krátkodobé od 1 do 30 dní a sú ideálne ako rýchly úver v prípade potreby na nepredvídateľné výdavky alebo ak potrebujete peniaze na hocičo a máte do výplaty ešte pár dní či týždňov a nemáte dostatočnú hotovosť.

Pôžičkomat

Nebankové online pôžičky a úvery je možné vybaviť si aj cez Pôžičkomat a to od 25 do 350 €. Spoľahlivým a dlhodobým klientom požičiava banka do 900 €, novým klientom prvú pôžičku zvyčajne do 95 €. Ide o úvery bez dokladovania príjmu, aj keď si nebankovka overuje registre, výhodou je pomerne vysoká dostupnosť naozaj takmer pre každého. Vďaka automatizovanému systému sú úvery schvaľované obvykle do 10 minút, neviažu sa k nim žiadne skryté poplatky a dajú sa použiť na čokoľvek, pretože sú bezúčelové.

Ostatné nebankové úvery pre každého

Spotrebiteľské pôžičky

Nebankové úvery väčšieho typu sú spotrebiteľské pôžičky. Sú spravidla bezúčelové, na získanie je potrebné mať vo väčšine prípadov nejaký druh pravidelného príjmu, prípadne bonitného spoludlžníka alebo ručiteľa s takýmto príjmom a vtedy je možné si požičať napríklad aj pre mamičky na materskej dovolenke alebo aj pre dôchodcov s nízkym dôchodkom. Ide už o úvery a pôžičky na dlhšiu dobu splácania, obvykle aj na niekoľko rokov.

Menšie spotrebiteľské a spotrebné nebankové pôžičky poskytujú napríklad Provident, Profi Credit alebo Pohotovosť, ktoré môžu mať splatnosť niekoľko mesiacov alebo aj rokov a v tomto prípade sa dá požičať obvykle až do 4.500 €. Väčšie úvery sú dostupné napríklad cez nebankové spoločnosti Home Credit, Quatro alebo Cetelem, avšak v tomto prípade je nutnosť mať trvalý príjem a tieto nebankovky aj prísnejšie posudzujú obvykle bonitu a úverovú históriu žiadateľa.

Úvery s ručením nehnuteľnosťou

Ak máte záujem o väčšiu pôžičku a nemáte ručiteľa alebo spolužiadateľa, môžete získať väčší úver aj založením nehnuteľnosti. V tomto prípade je ale treba dávať pozor na neznáme nebankové spoločnosti, ktoré majú v ponuke úvery so založením nehnuteľnosti ale zároveň ide o pôžičky s veľmi vysokým úročením, ktoré častokrát nie je klient schopný splácať. Treba si dávať aj pozor na pôžičky bez akéhokoľvek overovania, pretože čím rýchlejšie sa takýto úver vybaví, tým je vyšší zvyčajne úrok.

Medzi známejšie a overené nebankové spoločnosti poskytujú úvery so založením nehnuteľnosti však patrí napríklad Úver4you. Tá poskytuje pôžičky vo výške od 2.000 €, horná hranica závisí od hodnoty nehnuteľnosti a bonity klienta, pretože nebankovka si overuje príjem žiadateľa o úver. Vďaka založeniu svojej nehnuteľnosti alebo nehnuteľnosti tretej osoby je ale možné si požičať aj väčšiu sumu. Pôžička je bezúčelová, nebankovka neoveruje registre a rieši aj exekúcie a splácanie je dlhodobé až do 96 mesiacov.

Bankové dostupné pôžičky pre každého

 • Na rozdiel od nebankových úverov spomenutých vyššie, pri bankových platí, že na získanie je potrebné mať trvalý príjem a nemať vážny záznam v úverovom alebo dlhovom registri
 • V praxi je uľahčené získanie pôžičky v domovskej banke, kde má klient účet, na ktorý mu chodí trvalý príjem
 • Podmienkou je nebyť v omeškaní so splácaním iných finančných povinnosti a nemať exekúciu
 • V tomto prípade banka ponúka ako najdostupnejšie tri druhy úverov a to kontokorentný úver, kreditku a spotrebnú pôžičku, pričom tieto úvery majú v ponuke takmer všetky banky u nás, či už ide o tie väčšie ako Slovenská sporiteľňa, VÚB, ČSOB, Tatra banka alebo o tie menšie ako OTP banka, Sberbank, UniCredit Bank alebo Prima banka

Povolené prečerpanie k účtu

Niekedy sa tento typ úveru nazýva aj kontokorentný úver. Poskytuje sa formou úverového limitu pre bežný bankový účet, pričom klient má možnosť ísť do mínusu a čerpať teda fyzicky aj peniaze, ktoré na účte nemá. Ide o bezúčelový úver, ktorý sa dá použiť na čokoľvek, môže sa čerpať postupne a postupne sa aj spláca vracaním finančných prostriedkov na účet. Splatnosť nie je zvyčajne obmedzená a banka ho obvykle schváli v limite závislom od výšky kreditných obratov na bežnom účte, zvyčajne na niekoľko stoviek až tisíc €.

Kreditná karta

Alternatívou s podobnými parametrami ku kontokorentu je aj kreditka. Kreditné karty majú v ponuke banky ale aj nebankovky, pričom najväčšou výhodou je možnosť bezúročného obdobia, ktoré je dlhé prvých 40 až 50 dní podľa karty. Ak stihnete čerpaný úver z kreditky vrátiť v tomto období, neplatíte žiadne úroky. Podobne ako pri kontokorente, aj tu je možné čerpanie postupne a platí sa úrok vždy len z čerpanej sumy, pričom splácanie je treba v pravidelných splátkach v minimálne predpísanej hodnote alebo v percente z úveru.

Spotrebný úver

Najväčšie úvery sú dostupné vo forme spotrebnej pôžičky. Ide o bankové úvery, ktoré sú dostupné tak ako účelové ako aj bezúčelové úvery a poskytujú sa obvykle od 300 € až do 30.000 €. Samozrejme, pre čo najširšiu skupinu klientov sú dostupnejšie v menších sumách rádovo niekoľko stoviek až tisíc €. Ide o splátkové úvery s dobou splácania od 1 obvykle do 7 až 9 rokov. Na rozdiel od predošlých dvoch produktov je však banka pri overovaní bonity, príjmu a úverovej histórie klienta prísnejšia, ale úver má nižšie úroky ako predošlé dva.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
SMS Credits203505 dní15 dní
Trila5050015 dní25 dní
Pôžičkomat259005 dní31 dní
Ferratum Bank307007 dní12 mesiacov
Credit One510001 dní30 dní
Profi Credit300300018 mesiacov42 mesiacov
Provident6023003 mesiace100 týždňov
Pohotovosť9945002 mesiace12 mesiacov
Home Credit400600036 mesiacov84 mesiacov
Quatro600500012 mesiacov60 mesiacov
Úver4you20004000036 mesiacov96 mesiacov

Údaje boli naposledy aktualizované 15.09.2015

Výhody:

 • Výhodou dostupných pôžičiek je možnosť získať ich aj pre širší oblasť klientov, takže napríklad aj pre dôchodcov alebo mamičky na materskej
 • Takmer vždy ide o bezúčelové pôžičky, čiže použitie finančných prostriedkov z úveru nie je nijak viazané
 • Veľká väčšina z nich sa dá vybaviť aj bez priameho dokladovania príjmu na tlačive od zamestnávateľa a pomerne rýchlo

Nevýhody:

 • Najlepšia pôžička pre každého z hľadiska finančnej výhodnosti by bola banková, ale na jej získanie nesplní podmienky ten, čo má záznam v registri a nemá trvalejší príjem
 • Pri nebankových úveroch krátkodobého charakteru je veľkou nevýhodou vysoký úrok
 • Banka aj nebankovka žiadateľa o úver preveria individuálne a zhodnotia aj jeho majetkové pomery, čo môže byť niekedy prekážka schválenia pôžičky

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

redakcia

Expert na pôžičky všetkého druhu. Vyznám sa vo financiách a rád vám poradím. Stačí sa spýtať v komentároch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *