Pôžičky pre zamestnaných na dohodu a dobu určitú

Pôžičky pre zamestnaných na dobu určitú dobu a na dohodu majú špecifické podmienky, pretože na rozdiel od úverov pre ľudí zamestnaných na dobu neurčitú a na riadny pracovný je ich dostupnosť a ponuka oveľa nižšia. Je to najmä preto, že tak banky ako aj väčšina nebankových spoločností úvery pre zamestnaných na dobu určitú dobu alebo na dohodu o vykonaní práce neposkytuje alebo poskytuje len v obmedzenej miere a za prísnejších podmienok.

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

Pôžička pre zamestnancov na dohodu a pre zamestnancov na dobu určitú sa však dá získať aspoň v menšej sume, hoci niektoré banky, aj keď ide skôr o výnimky, ktoré potvrdzujú pravidlo, môžu takýmto žiadateľom o úver za určitých okolností poskytnúť aj hypotekárny úver na bývanie. Ak hľadáte skôr menšie a rýchle pôžičky pre zamestnaných na dohodu, sú tu napríklad online alebo SMS úvery, kde sa napríklad neoveruje ani typ a ani výška príjmu. Pri bankových úveroch je možnosť mať spoludlžníka a ručiteľa pri väčšom úvere.

Nebankové pôžičky

Pre zamestnancov na dohodu alebo na dobu určitú je najjednoduchšou možnosťou, ako prísť k úveru alebo pôžičke, osloviť nebankové spoločnosti. Pri menších a stredne veľkých pôžičkách nie je problém získať finančné prostriedky aj bez dokladovania príjmu, prípadne na základe trvalého príjmu bez ohľadu na jeho typ a charakter, takže v tomto prípade sa dá požičať oveľa jednoduchšie ako v bankách. Nemusí to však vždy platiť aj pri väčších spotrebiteľských úveroch.

 • Najdostupnejšie sú SMS pôžičky a pôžičky online, ktoré sa dajú vybaviť cez internet, pričom ide o krátkodobé bezúčelové úvery bez dokladovania príjmu
 • Tieto pôžičky sú zvyčajne aj najrýchlejšie, ale zároveň aj s najväčším úročením
 • Väčšie úvery sa dajú získať formou spotrebiteľských a spotrebných nebankových úveroch
 • V niektorých prípadoch už je potrebný ručiteľ alebo ručenie nehnuteľnosťou, najmä ak je príjem nedostatočný, doba zamestnaneckého pomeru príliš krátka alebo má klient nízku bonitu
 • Väčšina nebankoviek tiež overuje úverové registre a registre dlžníkov, takže získať pôžičku môže len klient bez väčších problémov so splácaním iných úverov

SMS pôžička

Medzi úvery dostupné pre takmer každého, čiže aj pre zamestnancov na dobu určitú alebo pre dohodárov, patria SMS pôžičky. Ide o úvery, ktoré sa dajú vybaviť v princípe len zaslaním SMS správy v správnom formáte na špeciálne číslo nebankovky. Niektoré nebankové spoločnosti zamerané na tieto pôžičky vyžadujú vopred od klienta registráciu cez internet, iné požičajú aj bez registrácie. Ide o úvery krátkodobé zvyčajne do 30 dní a bez viazania účelu použitia finančných prostriedkov, čiže bezúčelové.

Vo väčšine prípadov sa dá požičať bez dokladovania príjmu alebo jeho preukazovania či bez predkladania výpisov z účtu, keďže si nebankovka overí klienta inými spôsobmi. Takmer v každom prípade je nutné počítať s tým, že si nebankovky overujú aj úverové registre, ale sú aj výnimky. Najčastejšie ide o pôžičky do 350 až 500 €, pre nových klientov je suma pri prvom úvere menšia, zvyčajne do 180 €. V niektorých prípadoch je možné splatnosť o pár dní až týždňov predĺžiť za poplatok. SMS úvery poskytujú napríklad Trila alebo SMS Credits.

Online pôžička cez internet

Alternatívou s veľmi podobnými parametrami sú aj pôžičky online cez internet. V tomto prípade je vybavenie tiež veľmi pohodlné priamo z domu, kedy si stačí nájsť poskytovateľov takýchto úverov a priamo na ich webstránke požiadať o pôžičku. Ide napríklad o nebankové spoločnosti ako Pôžičkomat alebo Ferratum Bank, pričom aj tieto nebankovky si v zásade overujú klienta cez úverový register a zisťujú jeho finančnú históriu, avšak nevyžadujú dokladovanie výšky ani typu príjmu.

Online úvery sú podobne krátkodobé ako tie cez SMS, najčastejšie do 30 dní s možnosťou predĺženia na dvojnásobok za určitý poplatok. Ani v tomto prípade nie je vo väčšine prípadov menších úverov potrebné dokladovať účel použitia a požičať sa dá zvyčajne do 500 až 1.000 € s tým, že ak je žiadateľ o úver novým klientom, výška prvej pôžičky je zvyčajne obmedzená do 350 €. Podobne ako pri predošlom type úveru, aj tu ide o bezhotovostné pôžičky s vybavením zvyčajne do 24 hodín.

Spotrebiteľské a väčšie pôžičky

Kto si chce požičať väčšiu sumu, musí si už vyberať z menšej ponuky poskytovateľov nebankových úverov. Tieto nebankové spoločnosti sa v prípade úverov nad 1.000 € zameriavajú na spotrebiteľské pôžičky, pričom ich ponúkajú spravidla bezúčelovo, čiže na čokoľvek. Najčastejšie sa vybavujú takéto spotrebiteľské úvery osobne alebo požiadaním online cez internet a poskytujú ich napríklad Profi Credit, Pohotovosť alebo Cetelem, pričom požičať sa dá aj niekoľko tisíc € a so splatnosťou až do 10 rokov pri najväčších úveroch.

Na získanie týchto pôžičiek ale v prípade nízkeho príjmu alebo nedostatočnej bonity je potrebný v niektorých prípadoch aj ručiteľ, spolužiadateľ alebo iná forma ručenia. Ak ide o spolužiadateľa alebo ručiteľa, ten už musí mať pravidelný príjem trvalého charakteru. Nebankovka Úver4you však ponúka napríklad aj možnosť ručiť nehnuteľnosťou a získať úver od 2.000 € so splatnosťou až na 8 rokov, pričom výhodou je, že spoločnosť neoveruje registre a rieši napríklad aj exekúcie alebo komplikované obchodné prípady.

Bankové úvery

Pre ľudí, ktorý sú zamestnaní na dobu určitú alebo na dohodu o práci, je možné niektoré typy pôžičiek získať aj v banke. Je to však veľmi individuálne a závisí to na celkovom posúdení klienta, čiže sa berie do úvahu aj jeho úverová a finančná história, overujú sa úverové a bankové registre, zisťuje sa výška príjmu, dĺžka zamestnaneckého pomeru a podobne. Niektoré banky môžu požičať aj ľuďom na pracovný pomer na dobu určitú, ak už došlo aspoň k jednému predĺženiu lehoty.

 • Najdostupnejšie sú v princípe kontokorentné úvery a povolené prečerpanie k účtu, kedy banka najčastejšie povolí tieto úverové limity k bežnému účtu na základe výšky kreditných obratov na účte
 • Alternatívou je možnosť získať kreditnú kartu, pričom aj v tomto prípade ide o bezúčelový typ úveru
 • Väčšie spotrebné úvery už sú ťažšie získateľné, ale v prípade ručiteľa alebo spoludlžníka nemusí byť ani tu problém
 • Najväčším problémom sú hypotéky, ale niektoré banky v prípade dostatočného ručenia a bonity klienta požičajú aj zamestnancovi s prácou na dobu určitú
 • Pri viacerých pôžičkách rozhoduje nielen typ príjmu, ale najmä jeho výška a celková bonita klienta

Povolené prečerpanie účtu a kreditná karta

Vo veľkej väčšine prípadov ak má človek na bežnom účte pravidelné obraty a príjem, bez ohľadu na jeho pôvod, mu banka schváli aspoň kontokorentný úver, čiže povolené prečerpanie. Ide o možnosť bezúčelovo použiť financie aj do tzv. mínusu na účte, kedy môžete vybrať viac, ako tam fyzicky máte vlastných finančných prostriedkov a to do výšky schváleného úverového limitu. Peniaze môžete vracať postupne alebo jednorázovo a kým nebude limit splatený, nabieha úrok z aktuálne čerpanej sumy.

Podobne funguje aj kreditná karta, ktorá slúži či už na platenie bezhotovostne v obchodoch alebo na výber z bankomatu v hotovosti. Aj v tomto prípade poskytne banka úverový limit, ktorý môže čerpať klient jednorázovo aj postupne, pričom výhoda je, že ide nielen o bezúčelovú pôžičku, ale kreditné karty majú aj tzv. bezúročné obdobie, zvyčajne prvých 40 až 50 dní. Ak stihnete do tohto termínu vrátiť celú čerpanú čiastku, neplatíte žiaden úver. Oba úvery sú určené na sumy od 100 až do niekoľko tisíc €, podľa obratov na účte klienta. Takéto úvery ponúkajú napríklad OTP banka, ČSOB alebo Poštová banka.

Spotrebný úver

Bankové spotrebné úvery už patria do kategórie väčších pôžičiek a úverov a spravidla sa poskytujú od 500 € až do 30.000 €, v závislosti od bonity a príjmu žiadateľa a tiež podľa konkrétnej ponuky banky. Niektoré úvery sú účelové, napríklad úver na auto alebo úver na bývanie, iné bezúčelové, kedy je možné finančné prostriedky použiť na čokoľvek. Viaceré banky umožňujú získať takéto spotrebné úvery aj pracujúcim na dobu určitú, najmä ak majú dostatočný príjem a bonitu.

Okrem toho podobne ako pri iných úveroch je podmienkou mať aj v poriadku úverové registre. Tieto pôžičky sú splatnosťou už strednodobé, čo v praxi znamená splácanie od 1 do 7 až 9 rokov v závislosti od konkrétnej banky. Spotrebáky, ako sa im hovorovo hovorí, ponúkajú takmer všetky banky u nás, napríklad aj mBank, Zuno alebo UniCredit Bank, pričom najmä Zuno a mBank sú populárne z dôvodu možnosti vybaviť si aj menšiu pôžičku online z pohodlia domova.

Hypotekárny úver

V prípade hypoúverov je situácia pre ľudí pracujúcich na dohodu najviac problematická a zvyčajne kvôli nestabilite dlhodobého pracovného miesta a tiež kvôli výške príjmu na dohodu nie je možné hypotekárny úver získať v žiadnej banke. Lepšia je situácia u tých, čo sú zamestnaní na dobu určitú, najmä ak ide o niektoré špecifické profesie, prípadne ak bola už doba určitá aspoň raz predĺžená alebo ak sa žiada o úver minimálne 3 alebo viac mesiacov pred skončením doby určitej.

V tomto prípade môžu viaceré banky schváliť v závislosti od výšky príjmu, úverovej histórie, hodnoty zabezpečenia a celkovej bonity klientovi aj hypotekárny úver. Hypotéky sú svojimi parametrami ideálne tak na kúpu, stavbu ako aj na rekonštrukciu nehnuteľnosti, pričom minimálne sa takto dá požičať 4 až 5 tisíc € a doba splatnosti je obvykle od 4 do 30 rokov podľa typu úveru a konkrétnej ponuky banky. Možnosť schváliť hypotéku aj pre zamestnancov na dobu určitú môže ponúkať napríklad aj VÚB banka.

Typ poskytovateľaTyp úveruÚčelové viazanie prostriedkovSplatnosť od - do
BankaKontokorentný úverNie- / niekedy max. 1 rok
BankaKreditná kartaNie- / bezúročné obdobie 45-50 dní
BankaSpotrebný úverNie (výnimkou je Úver na auto a Úver na bývanie)6 mesiacov - 9 rokov
BankaHypotekárny úverÁno (výnimkou je americká hypotéka)4 roky - 30 rokov
Nebanková spoločnosťSMS pôžičkaNie1 deň - 30 dní
Nebanková spoločnosťOnline pôžičkaNie1 deň - 31 dní
Nebanková spoločnosťVäčšie spotrebiteľské úveryNie2 mesiace - 10 rokov

Údaje boli naposledy aktualizované 12.09.2015

Výhody:

 • V niektorých prípadoch je možné získať úver aj z banky, ktorá má lepšie úročenie ako nebankovky
 • Kto si chce požičať rýchlo a menšiu sumu, môže využiť expresné pôžičky cez SMS alebo internet aj do pár hodín
 • Na získanie väčšieho úveru je možné si v niekoľkých bankách požičať aj hypotéku alebo spotrebný úver

Nevýhody:

 • Väčšina veľkých bankových pôžičiek je pre ľudí s prácou na dobu určitú alebo na dohodu bez spoludlžníka alebo ručenia nedostupná
 • Pri nebankovách krátkodobých pôžičkách je úročenie veľmi vysoké
 • Pozor na pôžičky s ručením nehnuteľnosťou od neznámych alebo menej známych nebankoviek, ktoré preplatíte aj niekoľkonásobne

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

redakcia

Expert na pôžičky všetkého druhu. Vyznám sa vo financiách a rád vám poradím. Stačí sa spýtať v komentároch.

4 x komentované “Pôžičky pre zamestnaných na dohodu a dobu určitú

 1. Dobry den, chcem sa opytat ci je nejaka moznost ziskat pozicku ked sme s manzelom vo vymahacej spolocnosti a on je zivnostnik a ja som na dohodu zamestnana,dakujem

 2. Chcel by som sa spytat potreboval by som 5000 na auto mam 19 rokov a som zamestnany na dobu urcitu kde by som mohol a mal realnu sancu ziskat uver??

 3. Dobrý večer, chcem sa opýtať že či by bola nejaká možnosť získať pôžičku v hodnote 1000 alebo do 1500. Som zamestnaný na dobu určitú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *