Rýchla pôžička

Rýchle pôžičky a úvery ponúkajú u nás najmä nebankové spoločnosti, v niektorých prípadoch je možné sa dostať veľmi rýchlo k úveru aj v banke. V prípade nebankoviek môže mať takýto úver rôzne podoby, napríklad to môže byť mini alebo malá rýchla pôžička online cez internet alebo cez telefón prostredníctvom zaslania SMS správy, prípadne ide o väčšie spotrebiteľské nebankové pôžičky, ktoré už nie sú dostupné bez registrov, ale ešte stále sa dajú vybaviť aj bez ručiteľa a požiadanie je možné tiež cez internet.

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

Niektoré banky ponúkajú možnosť požičať si takýto úver vo forme kontokorentu, kreditnej karty alebo menšieho spotrebného úveru, napríklad na 2.000 € alebo aj viac a peniaze môžete mať ešte dnes, keďže banka ich posiela ihneď na účet po schválení úveru. Ký menšia nebanková rýchla pôžička sa dá získať aj do pár minút a je dostupná aj pre nezamestnaných, ženy na materskej dovolenke (MD), živnostníkov a bez dokladovania a potvrdenia príjmu, pre väčšie úvery to už neplatí a je potrebný minimálne bonitný spoludlžník alebo ručiteľ.

Krátkodobé rýchle pôžičky online a cez SMS

Ide o malé pôžičky dostupné aj bez potvrdenia a dokladovania príjmu, niekedy aj bez registra, ktoré sa dajú vybaviť cez internet alebo prostredníctvom telefónu a spravidla takmer ihneď, obvykle do 2 hodín, najneskôr do 24 hodín. V praxi je možné mať peniaze ešte dnes, ak vám úver schvália. Tieto pôžičky sú dostupné pre rôzne skupiny žiadateľov, či už pre ženy na materskej dovolenke (MD), pre živnostníkov, starobných a invalidných dôchodcov, ale niekedy aj pre nezamestnaných.

SMS Credits

Rýchla pôžička od 20 do 350 € sa dá vybaviť cez SMS aj online prostredníctvom nebankovej spoločnosti SMS Credits. Prvý úver je do 100 € a postupom času sa klientovi úverový limit zvyšuje. Ide o pôžičku dostupnú online aj bez ručiteľa a bez dokladovania príjmu a tak sa hodí aj pre nezamestnaných, pričom výplata je na účet a už aj 10 minút v ideálnom prípade. Táto pôžička sa hodí napríklad do výplaty na kratšiu dobu, splatnosť je 5 až 15 dní.

Ferratum Bank

365 dní v roku, nonstop a aj cez víkend je možné tiež požiadať o online úver alebo SMS pôžičku od Ferratum Bank. Požičať sa dá 30 až 350 €, splatnosť je obvykle od 7 do 30 dní s možnosťou predĺženia o ďalších 15 alebo 30 dní a aj v tomto prípade je pôžička ideálna pred výplatou alebo na krátkodobé nečakané výdavky. Vďaka vybaveniu cez internet alebo SMS správu je možné o ňu požiadať z pohodlia domova veľmi rýchlo a na čokoľvek.

Do 24 hodín sa dá vybaviť aj tzv. Rýchla pôžička od Ferratum, ktorá sa poskytuje už nie ako klasický krátkodobý úver, ale ako pôžička so splatnosťou až do 12 mesiacov, najmenej na dva. Výška úveru je tiež vyššia ako v prvom prípade, pretože požičať sa dá od 200 do 700 €, pre nových klientov najskôr len do 350 €. Finančné prostriedky sa dajú použiť na hocičo, pretože úver je bezúčelový a je možné ho získať len s vybavením online. V prípade schválenia sa peniaze vyplácajú na bankový účet. Nie je treba mať ručiteľa na vybavenie pôžičky, ale niekedy môže nebankovka chcieť doloženie bonity alebo príjmu.

Pôžičkomat

Online pôžičky sú dostupné aj cez nebankovú spoločnosť Pôžičkomat. V tomto prípade je možné získať úver už od 25 €, pre nových klientov do 95 €, pre dlhodobých až do 900 €. Splatnosť je od 5 do 31 dní, takže je to klasická krátkodobá pôžička a keďže sa vybavuje online, je dostupná odkiaľkoľvek. Nezáleží teda na tom, či sa nachádzate vo väčšom meste ako Bratislava alebo Košice, prípadne v menšom ako Nitra a Žilina alebo na vidieku.

Credit One

Už od 5 € sa dá požičať online cez internet aj od Credit One. Pre nových klientov je dostupný úver do 180 €, pre dlhodobých dokonca až 1.000 € a to na čokoľvek bez ručiteľa alebo iného ručenia. Pôžička sa dá získať aj bez dokladovania príjmu a peniaze môžete mať na účte takmer ihneď, obvykle ešte dnes alebo do 24 hodín od podania žiadosti o úver. Splatnosť je od 1 do 30 dní a úver je dostupný pre žiadateľov od 18 až do 75 rokov.

Spotrebiteľská rýchla pôžička

Kto si chce požičať väčšie sumy ako len 50, 100, 200, 300, 400 alebo 500 €, musí siahnuť po spotrebiteľských úverov. Tie sú dostupné aj nad 1.500 € a niekedy aj väčšie symy, avšak už vybavenie nie je také rýchle ako v prípade miniúver a tieto pôžičky neslúžia len na krátkodobú finančnú pomoc, napríklad pred výplatou, ale ide o dlhodobejšie splátkové úvery na väčšie sumy adlhšiu dobu splácania. Taktiež takáto rýchla pôžička už nie je aj pre nezamestnaných.

Quatro

Quatro pôžičky ponúkajú možnosť požičať si na čokoľvek a to od 600 až do 5.000 € už do 24 hodín. Doba splácania môže byť od 1 do 5 rokov, vždy po celom roku a vybavenie je možné aj online priamo z pohodlia domova. Navyše, vo vybraných obchodoch poskytuje nebanková spoločnosť aj možnosť získať 5% zľavu navyše pri nákupe cez úver. Okrem online vybavenia je možné požiadať o úver telefonicky, kedy celú žiadosť o pôžičku dohodnete a dokončíte priamo s operátorom.

Tesco

Tesco Finančné služby poskytujú tiež možnosť získať spotrebiteľský úver zvaný Hotovostná pôžička, ktorý sa vypláca priamo na bankový účet, prípadne poštovou poukážkou. Požičať sa dá od 800 až do 16.000 € na 1 až 7 rokov v závislosti od bonity a výšky príjmu, peniaze je možné použiť prakticky bezúčelovo na čokoľvek a neplatí sa žiaden poplatok za vybavenie pôžičky, jej vedenie alebo predčasné splatenie. O úver je možné požiadať aj po telefóne ale aj osobne na pobočke.

Provident

Možnosť získať rýchly úver na čokoľvek od 60 € do 2.300 € ponúka aj nebanková spoločnosť Provident. Požičať sa dá bezhotovostne na účet alebo vo forme karty, ktorou je možné platiť aj vyberať hotovosť v bankomate a nie je potrebný ručiteľ alebo iné ručenie za pôžičku. Doba splatnosti je 60 alebo 100 týždňov alebo 3 až 22 mesiacov a a ide o klasický splátkový úver s týždňovým splácaním alebo mesačným splácaním. Vybavenie je možné online cez webstránku nebankovky, telefonicky alebo aj osobne na základe stretnutia s jedným z 1.600 zástupcov Providentu po celej SR.

Pohotovosť

Pre verejnosť aj pre živnostníkov ponúka rýchle pôžičky nebanková spoločnosť Pohotovosť. Najčastejšie sa poskytuje tzv. Najrýchlejšia pôžička, ktorá je dostupná už od 99 € a pre nových klientov do 1.000 €, pre tých dlhodobých až do 4.500 €. Nie je potrebné ručenie ani ručiteľ na vybavenie, úver je bezúčelový a splatnosť je od 2 do 12 mesiacov. Živnostnícka pôžička je určené pre SZČO a podnikateľov a poskytuje sa s podobnými parametrami ako pre úver pre verejnosť, pričom požiadať sa o ňu dá aj online.

Kešovka

Pôžičku na čokoľvek a bezpečne ponúka aj nebanková spoločnosť Kešovka, ktorá patrí tiež medzi licencované nebankovky u nás. O úver je možné požiadať jednoducho online a požičať sa dá od 200 až do 1.700 €. Doba splácania je 13 mesiacov a požičať si môžu tak fyzické osoby, čiže bežná verejnosť, ako aj podnikatelia, živnostníci a SZČO. Nebanková spoločnosť poskytuje pôžičky po celej SR a o úver je možné požiadať aj cez telefonickú infolinku. Peniaze je možné použiť na čokoľvek, nakoľko úver je bezúčelový.

Cetelem

Rýchla Expres pôžička je dostupná aj cez nebankovú spoločnosť Cetelem, ktorá má v portfóliu finančných produktov ale aj viacero iných úverov. V prípade expresnej pôžičky sa dá získať od 500 € do 2.000 € a so splatnosťou na 6 až 48 mesiacov. Vybavenie je bez poplatkov, žiadosť sa vypĺňa online a schválenie je možné už do 5 minút a neplatíte ani poplatok za mimoriadnu splátku alebo predčasné splatenie. Samozrejmosťou je, že nie je potrebný ručiteľ ani iné ručenie.

Home Credit

Od 400 € až do 6.000 € je možné si na hocičo požičať aj cez Home Credit. Táto nebanková spoločnosť poskytuje spotrebiteľské úvery s dobou splatnosti na 36 až 84 mesiacov, podľa výšky úveru, pričom ani tu sa neplatí žiaden poplatok za vybavenie, vedenie alebo predčasné splatenie úveru. Peniaze vypláca nebankovka na účet obvykle do druhého dňa od podpisu zmluvy, pôžičku je možné zadarmo do mesiaca vrátiť a je možné dojednať k nej aj poistenie splátok.

Profi Credit

Pre zamestnancov, ale aj dôchodcov a mamičky na MD je možné bezúčelovo získať aj spotrebiteľskú pôžičku od Profi Credit. Tá sa poskytuje od 300 € do 3.000 € podľa bonity klienta a v prípade nedostatočného príjmu je možné ju získať aj s ručiteľom alebo spoludlžníkom. Splatnosť je na 18 až 42 mesiacov, úver sa vypláca priamo na bankový účet a peniaze je možné použiť na hocičo. Ak riadne splácate, máte nárok aj na revolvingový úver, čiže dodatočnú pôžičku priamo počas splácania tej prvej.

Bankový rýchly úver

Ak si chcete požičať rýchle úvery z banky, na rozdiel od nebankových nie sú spravidla dostupné bez registra, čiže banka nahliada do registrov dlžníkov a zisťuje si finančnú minulosť žiadateľa, ale napríklad to nie je možné obvykle ani bez dokladovania príjmu, pokiaľ nemáte v danej banke účet s dlhodobým posielaním výplaty. Viaceré banky u nás, napríklad väčšie ako VÚB či SLSP, ale aj menšie ako mBank alebo Zuno, majú v ponuke rýchlo dostupné najmä jednoduché bezúčelové úvery.

Kontokorentný úver

 • Ide o povolené prečerpanie k bežnému účtu, ktoré je dostupné spravidla od 150 € až do niekoľko tisíc € podľa obratov na účte alebo príjmu klienta
 • Peniaze sú použiteľné na čokoľvek a úver je formou úverové limitu, takže je možné ísť do mínusu a v prípade splatenia pôžičky ju opakovane čerpať
 • Nie je presne daný termín splatnosti, takže je len na vás, kedy peniaze vrátite a či naraz alebo po častiach

Kreditná karta

 • Podobne ako v prípade kontokorentu, aj tu sa dá požičať vo forme úverového limitu, tentokrát na karte a úverové limity sú veľmi podobné, obvykle do 3x príjmu klienta
 • Aj tu ide o bezúčelový úver, ktorý je možné čerpať pri platbe kreditnou kartou v obchode alebo aj pri výbere cez bankomat a to opakovane
 • Na rozdiel od kontokorentu má karta jednu veľkú výhodu a to bezúročné obdobie, ktoré môže byť prvých 40 až 60 dní podľa typu karty a kedy neplatíte úrok z úveru

Spotrebný úver

 • Spotrebný úver je klasický úver splátkového typu, ktorý sa poskytuje obvykle od 500 € až do niekoľko tisíc alebo desaťtisíc €, znova podľa výšky príjmu a bonity klienta
 • Spravidla ide o bezúčelové rýchle pôžičky, ktoré sa posielajú priamo na účet a obvykle je možné ich vybaviť aj do 24 hodín, najmä vo vlastnej banke s účtom
 • Tieto pôžičky nie sú dostupné pre každého, napríklad pre neplatičov alebo nezamestnaných ich banka nepožičia, pre študentov len s bonitným ručiteľom
PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
SMS Credits203505 dní15 dní
Pôžičkomat259005 dní31 dní
Ferratum Bank307007 dní12 mesiacov
Credit One510001 dní30 dní
Profi Credit300300018 mesiacov42 mesiacov
Cetelem50020006 mesiacov48 mesiacov
Home Credit400600036 mesiacov84 mesiacov
Provident6023003 mesiace100 týždňov
Pohotovosť9945002 mesiace12 mesiacov
Kešovka20017007 mesiacov13 mesiacov
Tesco pôžička8001600012 mesiacov84 mesiacov
Quatro pôžička600500012 mesiacov60 mesiacov

Údaje boli naposledy aktualizované 18.10.2015

Výhody:

 • Dostupnosť v prípade nebankových úverov je veľmi široká, niektoré pôžičky sú dostupné aj nezamestnaným, bez ručiteľa a ručenia, bez registra a aj bez príjmu
 • Ak si chce požičať aj človek bez trvalého príjmu, obvykle to môže spraviť cez miniúvery, kto má trvalý príjem, môže získať aj väčšie pôžičky nad 1.000 €
 • Ak potrebujete peniaze rýchlo, napríklad pred výplatou, pomôžu rýchla SMS pôžička alebo rýchle online pôžičky aj bez registra a na čokoľvek

Nevýhody:

 • Rýchla pôžička na ruku v hotovosti už nie je na základe nových legislatívnych pravidiel možná, všetky úvery idú po schválení ihneď na účet v banke
 • Ak si budete chcieť požičať od súkromnej osoby na zmenku, pozor na pravidlá splácania úveru a tiež na to, aby ste podpísali len jednu zmenku, žiadne jej iné kópie
 • Pre tých, čo nemajú pravidelný príjem alebo majú nízku bonitu, je dostupná spravidla len menšia rýchla online pôžička alebo SMS pôžička bez dokladovania príjmu

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

redakcia

Expert na pôžičky všetkého druhu. Vyznám sa vo financiách a rád vám poradím. Stačí sa spýtať v komentároch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *