SMS pôžičky

SMS pôžička je druh nebankového úveru, ktorý sa dá vybaviť jednoducho cez telefón bez nutnosti osobného vybavovania a kontaktu. Tieto rýchle pôžičky cez SMS poskytujú najčastejšie nebankovky zamerané práve na takýto druh úveru, prípadne nebankové spoločnosti poskytujúce aj online pôžičky. Výhodou je, že vybavenie je jednoduché, takmer ihneď máte úver schválený a niekoľko nebankoviek ich poskytuje aj bez registra a bez dokladovania príjmu.

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

SMS úvery sa zvyčajne vyplácajú priamo na účet, pričom niektoré nebankové spoločnosti vyžadujú registráciu online vopred, iné poskytnú pôžičku aj novému zákazníkovi bez registrácie. Vzhľadom na výšku a splatnosť pôžičky ide o ideálne úvery pred výplatou alebo v prípade nečakaných výdavkov, ktoré sú dostupné naozaj takmer pre každého, niekedy aj pre nezamestnaných, prípadne pre dôchodcov, študentov, podnikateľov, živnostníkov a mamičky na materskej dovolenke.

Čo treba na vybavenie

Každý poskytovateľ môže mať individuálne podmienky, napríklad odlišné požadované doklady alebo nároky na klienta, avšak vo väčšine prípadov bývajú podmienky na získanie úveru podobné. Keďže ide o krátkodobé pôžičky rádovo na niekoľko týždňov a na menšie sumy zvyčajne niekoľko desiatok až stoviek €, nie sú nebankovky prísne tak ako v prípade iných väčších úverov. Posledné legislatívne zmeny ale vyžadujú od nich viac overovania. Ak si chcete požičať úver cez SMS, väčšinou:

 • Je potrebné mať vek nad 18 rokov, ale niektoré nebankovky vyžadujú vek nad 21 rokov
 • Musíte byť občanom Slovenskej republiky a mať trvalý pobyt na území Slovenskej republiky
 • Musíte mať bankový účet vedený v banke v Slovenskej republike
 • Je treba mať trvalý príjem alebo pravidelný príjem, ale nie je potrebné vždy dokladovať výšku tohto príjmu
 • Požičať sa dá naopak bez nutnosti dokladovať účel použitia finančných prostriedkov z úveru, pretože tieto úvery sú spravidla bezúčelové a nie sú nijako viazané
 • Niektoré nebankové spoločnosti si overujú registre alebo finančnú minulosť žiadateľa o úver, iné naopak nenahliadajú do bankových a úverových registrov

Aký je najčastejší postup

To, aký je postup na získanie finančných prostriedkov cez úver prostredníctvom SMS, záleží od toho, či sa nebankovka špecializuje len na SMS pôžičky, alebo ponúka aj iné typy úverov, napríklad online úvery. Tiež sa rozlišuje medzi tým, či ste novým klientom alebo naopak už máte v nebankovej spoločnosti úverovú históriu. Spravidla sa novým klientom poskytujú úvery menšie ako dlhodobým, ale opakovaným požičaním a splatením je možné veľmi rýchlo získať dôveru do budúcnosti.

 • Niektoré nebankové spoločnosti vyžadujú vopred registráciu, či už cez SMS správu alebo online vyplnenie formulára na webstránke, iné poskytnú klientom úver aj bez predošlej registrácie
 • Nový klient obvykle má možnosť čerpať prvý úver najviac do 100 €, pri dlhodobom klientovi už nie je problém ísť aj na maximálnu možnú sumu, obvykle 350 až 500 €
 • O nový úver sa žiada zaslaním SMS správy v špecifickom tvare na dané číslo nebankovky, pričom v správe sa obvykle uvádza meno, priezvisko, osobné údaje a údaje o požadovanom úvere, čiže výška úveru a splatnosť
 • Po posúdení systémom nebankovky dostane obvykle do niekoľko minút až hodín záujemca o peniaze správu o schválení alebo neschválení pôžičky
 • Ak je pôžička schválená, spravidla do 24 hodín býva vyplatená priamo na bankový účet klienta
 • Úvery sú splatné naraz v deň splatnosti, pričom niektoré nebankovky umožňujú za poplatok predĺžiť si termín splatnosti o určité obdobie

Kde si požičať?

SMS pôžičky a úvery poskytujú nebankové spoločnosti zväčša špeciálne zamerané na tento druh úverov, prípadne ponúkajúce nielen úvery cez SMS, ale aj online cez internet. Na našom finančnom trhu existuje niekoľko poskytovateľov, ktorých ponuka sa môže zdať rovnaká, ale odlišujú sa napríklad možnosťou výšky prvej pôžičky pre nového klienta, prípadne potrebnými dokladmi alebo overovaním klientov z hľadiska výšky príjmu alebo úverovej histórie.

SMS Credits pôžička

Jedným z najznámejších poskytovateľov úverov cez SMS je nebanková spoločnosť SMS Credits. Tá sa zameriava primárne na SMS úvery a pôžičky, ktoré poskytuje vo výške od 20 do 350 €. Nový klient má nárok na nové pôžičky obvykle len v menšej sume niekoľko desiatok € a postupom času, ako získava v nebankovke úverovú históriu, môže získať väčší úver. Pre nových klientov je tak možné si požičať spravidla do 100 €, pre dlhodobých už plnú výšku úveru.

Lehota splatnosti môže byť 5, 10 alebo 15 dní, pričom za poplatok je možné túto dobu splatnosti posunúť a to až dvakrát. Na vybavenie úveru treba mať nad 18 rokov, nebyť evidovaný v registroch dlžníkov a mať bankový účet vedený na území SR, pretože pôžička sa poskytuje bezhotovostne prevodom na účet. Vybavenie je možné aj online, pričom nie je potrebné dokladovať výšku príjmu a ani nie je potrebné mať na úver ručenie žiadneho typu alebo mať ručiteľa.

Rýchle SMS pôžičky od Ferratum Bank

SMS pôžičky poskytuje aj ďalšia nebanková spoločnosť, Ferratum Bank. Tá sa okrem SMS úverov orientuje aj na online úvery cez internet. Vďaka promtnému vybaveniu je možné získať peniaze na svoj účet najneskôr do 72 hodín od podania žiadosti v prípade schválenia úveru, pričom požičať sa dá od 30 do 350 € a úver je dostupný tak pre zamestnancov, ako aj pre dôchodcov, ženy na materskej dovolenke, živnostníkov alebo podnikateľov a to bez dokladovania príjmu.

Splatnosť je flexibilne voliteľná od 7 do 30 dní a za poplatok je možné ju predĺžiť o 15 dní a to až dvakrát. Na získanie úveru je potrebné mať vek nad 18 rokov a byť občanom SR s trvalým pobytom na území SR. Peniaze je možné v prípade rýchleho schválenia mať na účte už aj do 24 hodín a to bez zbytočných administratívnych záležitostí. Úver sa dá použiť na hocičo, pretože je bezúčelový a vzhľadom na to, že ide o menšiu krátkodobú pôžičku, nie je treba žiadne ručenie.

Okrem týchto SMS pôžičiek má nebankovka v ponuke aj online úvery a to aj na väčšie sumy. Ide o tzv. rýchle pôžičky Ferratum a požičať je možné si od 200 € vyššie. Pri novej žiadosti od nového klienta sa dá získať do 350 €, pri dlhodobejších klientoch až do 700 €. Vďaka rýchlemu vybaveniu online cez internet nie je problém mať úver schválený aj do 24 hodín a peniaze sa odosielajú bezhotovostne na bankový účet. Veľkou výhodou je to, že pôžička je bezúčelová a dá sa splácať aj dlhšie obdobie, konkrétne doba splatnosti pri tomto úvere je od 2 do 12 mesiacov.

Úver cez SMS aj od Credit One

Nebanková spoločnosť Credit One, ktorá sa orientuje na online úvery, ponúka tiež možnosť vybaviť si pôžičku cez SMS. To všetko v priebehu pár minút zaslaním textovej správy v špecifickom tvare, pričom dôležité je byť zaregistrovaný najprv na webovej stránke nebankovky a následne je možné požiadať o úver. Pre nových klientov je možné získať úver do 100 €, pre dlhodobých a overených klientov nebankovky je možné si požičať vyššiu sumu a to až do výšky 350 €.

Požičať sa dá už od 5 € a na jedno € presne je možné si zvoliť cieľovú sumu, o ktorú má klient záujem. Doba splatnosti je od 1 do 30 dní, pričom treba rátať s tým, že keďže ide o úver posielaný na účet a splácaný tiež bezhotovostne, treba si nechať nejaký čas aj na dobu trvania prevodu. Požičať sa dá skutočne na čokoľvek, aj bez dokladovania príjmu, bez ručiteľa alebo bez zaistenia nehnuteľnosťou a pôžička je vhodná aj pre dôchodcov, keďže sa poskytuje klientom do veku až 75 rokov.

SMS pôžičky Trila

Medzi poskytovateľov SMS úverov patrí aj Trila. Ide o jednoduché a bezúčelové pôžičky na čokoľvek dostupné až do výšky 500 €, minimálna hranica je 25 €. Požičať sa dá na 15 až 25 dní, pričom je možné si túto dobu predĺžiť o 15, 30 alebo 45 dní a predĺžiť splatnosť je možné celkovo najviac 5 krát, čo v maximálnom možnom prípade znamená predĺženie spolu až o 225 dní. Samozrejme, predĺženie splatnosti je možné za poplatok, avšak dlhodobí klienti majú zvýhodnené poplatky.

Vybavenie je veľmi rýchle prostredníctvom zaslania SMS správy, pričom peniaze je možné mať na účte do pár minút od schválenia vďaka automatizovanému systému. O pôžičku sa požiada jednoducho zaslaním SMS správy bez nutnosti predošlej registrácie, pričom je možné si flexibilne zvoliť tak sumu úveru ako aj dobu splácania. K dispozícii je aj zákaznícka linka. Na získanie treba výpis z bankového účtu, potvrdenie o príjme alebo výplatnú pásku a doklad o platení nákladov energie.

Pôžičky cez SMS od CG pôžička

CG pôžička ponúka tiež možnosť získať SMS ale aj online pôžičku a to vo výške od 25 do 350 € flexibilne podľa potrieb klienta. Doba splatnosti je od 5 do 31 dní, čo znamená, že ide o typickú krátkodobú pôžičku využiteľnú na nepredvídateľné náklady alebo krátko pred výplatou. Vybavenie je jednoduché a rýchle bez zbytočného zdržovania administratívnymi dokladmi alebo napríklad bez dokladovania účelu, pretože peniaze z úveru je možné použiť bezúčelovo na hocičo.

Vďaka tomu, že nebankovka schvaľuje pôžičku bez náhľadu do registrov a bez potvrdenia výšky príjmu klienta, je dostupnosť úveru veľmi dobrá. Na získanie je potrebné byť občanom Slovenskej republiky a mať vek nad 18 rokov, pričom možnosť schválenia pôžičky je už do 5 minút a peniaze tak môžete mať na účte už v deň požiadania o pôžičku. Ak má klient problémy so splatením úveru načas v dôsledku nečakaných okolností, dá sa požiadať o odklad o 15 dní a to celkovo až trikrát.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
SMS Credits203505 dní15 dní
CG Pôžička253505 dní31 dní
Ferratum Bank307007 dní12 mesiacov
Credit One510001 dní30 dní
Trila2550015 dní25 dní

Údaje boli naposledy aktualizované 09.10.2015

Výhody:

 • Vo väčšine prípadov platí, že pôžičky cez SMS sa dajú vybaviť takmer ihneď a veľmi jednoducho s minimom dokladovania
 • Požiadať o úver je možné kedykoľvek 365 dní v roku a to aj cez víkend a bez ohľadu na to, kde bývate, či ste z Popradu, Bratislavy alebo z vidieka
 • Na základe dlhodobých skúseností patria tieto úvery medzi najviac obľúbené a to preto, že sú transparentné, bezúčelové a bez poplatkov vopred

Nevýhody:

 • Podobne ako iné krátkodobé úvery sú SMS úvery jedny z najdrahších z hľadiska preplatenia a to aj napriek tomu, že sú splatné veľmi rýchlo
 • Ak si chcete predĺžiť splatnosť, ktorá je zvyčajne na niekoľko týždňov, dá sa to len za pomerne vysoký poplatok
 • Viac poskytovateľov si začína overovať žiadateľov prísnejšie a to na základe registrov ako aj z hľadiska bonity a príjmu

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

redakcia

Expert na pôžičky všetkého druhu. Vyznám sa vo financiách a rád vám poradím. Stačí sa spýtať v komentároch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *