Úver na auto

Pôžička na auto sa dá získať tak z bankových ako aj z nebankových subjektov a ide o špeciálny spotrebný úver určený na kúpu auta. Niektoré banky ponúkajú ako úvery na auto aj bezúčelové pôžičky, pretože nemajú takýto účelový typ spotrebného úveru. Práve spotrebné a spotrebiteľské pôžičky sa hodia na prefinancovanie kúpy automobilu a najvýhodnejší úver na auto z hľadiska úročenia ponúkajú práve banky, no niektoré nebankovky sa k ním podmienkami už značne približujú.

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

V prípade väčšiny bánk aj nebankoviek, ktoré na tento účel požičiavajú finančné prostriedky je možné si vypočítať splátku aj online priamo na ich webstránke, kde sa nachádza kalkulačka na výpočet úveru a jeho parametrov. V prípade viacerých poskytovateľov je za určitých podmienok dostupná pôžička ako úver na auto aj bez dokladovania príjmu, čo značne zjednodušuje vybavenie samotnej pôžičky na minimum dokumentov. Viacero pôžičiek sa dá vybaviť tiež priamo u predajcu vozidiel.

Bankový spotrebný úver na auto

Najvýhodnejšia pôžička na auto je z banky alebo bankového typu, kedy ide vlastne o spotrebný autoúver. Kalkulačka na webstránke poskytovateľa môže prezradiť veľmi rýchlo výhodnosť a parametre pôžičky, ako napríklad možnú splatnosť, výšku úveru alebo mesačnú splátku. Najčastejšie sa požičiava formou účelového spotrebného úveru, ale v prípade ak banka nemá tento typ úveru, je možné získať ako pôžičku na auto aj bezúčelový spotrebný úver na čokoľvek.

SLSP – Slovenská sporiteľňa

Úver na auto sa dá získať aj z našej najväčšej banky, Slovenskej sporiteľni. Nejde síce o účelový úver priamo na kúpu auta, ale o spotrebný úver na čokoľvek, ktorý sa však svojimi parametrami veľmi dobre hodí aj na nákup vozidla. Úver je bez poplatkov, poskytuje sa od výšky 300 € až po 30.000 € a splatnosť je bežne na 1 až 9 rokov. na vybavenie nepotrebujete zabezpečenie vo forme ručiteľ alebo spoludlžníka, samozrejme v závislosti od výšky príjmu a bonity.

Ak si beriete úver a máte v banke účet, na ktorý vám pravidelne chodí plat, nie je nutné dokladovať výšku príjmu. Samozrejmosťou vzhľadom na typ pôžičky je, že nemusíte ani dokladovať použitie finančných prostriedkov. Poskytnutie financií je okamžité po podpise úverovej zmluvy a počas trvania úveru je možnosť aj zmeny výšky splátky alebo doby splatnosti v prípade nečakaných situácií. Okrem toho máte aj možnosť predčasného splatenia alebo mimoriadnych splátok.

VÚB

Flexipôžička na auto od VÚB je typom účelového úveru, ktorý je možné si požičať práve na kúpu osobného alebo úžitkového auta a to tak pre fyzické osoby ako aj pre podnikateľov. Výška úveru môže byť od 1.000 € do 25.000 € a splatnosť sa pohybuje od 13 do 108 mesiacov. Nie je nutné dokladovať použitie celej sumy úveru, ale ide o účelový typ spotrebnej pôžičky, takže po čerpaní je klient povinný doložiť napríklad faktúrou alebo iným dokladom kúpu vozidla.

Tento spotrebný úver si môže zobrať klient s trvalým príjmom a vo veku od 18 do 68 rokov, pričom nie je obvykle potrebný ručiteľ alebo spolužiadateľ v prípade dostatočnej bonity a príjmu žiadateľa. Kto si chce požičať jednoducho a rýchlo, môže zájsť priamo do banky a požiadať o poskytnutie úveru, pričom hoci je na webstránke banky online kalkulačka s možnosťou predbežného výpočtu splátky pôžičky, najlepšiu a najpresnejšiu ponuku na pôžičku dostanete priamo na mieste.

mBank

Spotrebnú pôžičku na kúpu auta, ale aj na čokoľvek iné, je možné si vybaviť napríklad aj v mBank. Táto banka ponúka svojim klientom bezúčelový spotrebný úver s minimom dokladovania a vybavovania, ktorý je vo väčšine prípadov bez nutnosti dokladovania príjmu, pričom nastavenie pôžičky je na mieru každému klientovi podľa jeho finančných možností. Požičať sa dá od 350 € do 20.000 € a na dobu splatnosti od 12 do 84 mesiacov podľa možností splácania.

Predčasné splatenie pôžičky je zadarmo bez poplatku, podobne ako aj vybavenie úveru a vedenie úverového účtu. Mimoriadne splátky je možné vložiť tiež bez poplatku a k úveru sa dá dojednať aj poistenie schopnosti splácať, to pre prípad nečakaných životných udalostí ako strata zamestnania, práceneschopnosť alebo trvalá invalidita. Požiadať o pôžičku je možné aj prostredníctvom online žiadosti na stránke banky a klienti tak môžu spraviť priamo cez internet banking.

Zuno

Požičať si na kúpu auta môžete aj v Zuno a to podobne ako v prípade mBank cez bezúčelový spotrebný úver. Výška pôžičky môže byť od 500 € do 20.000 € v závislosti od finančných možností klienta a bonity, takže kúpiť sa dá cez tento úver tak ojazdené staršie auto ako aj nové auto. Výhodou je, že nie je potrebné dokladovať použitie peňazí z pôžičky a tak na rozdiel od účelových autoúverov nie je klient zaťažený dokladovaním faktúru a zmlúv alebo podmienkami ohľadom veku automobilu.

Splatnosť úveru je možná na 6 až 72 mesiacov, pričom pôžičku je možné poistiť pre prípad straty zamestnania alebo iných nečakaných okolností, ktoré by mohli ohroziť splácanie klientom. Banka ponúka aj možnosť vybrať si jeden mesiac v roku, kedy neplatíte splátku za úver a nastavenie dňa, kedy sa bude pôžička splácať. Čo sa týka poplatkov, výhodou je tiež vybavenie aj vedenie úveru bez poplatku. Po celú dobu splácania banka tiež garantuje úrok, čiže aj výšku splátky.

UniCredit Leasing

Leasingová spoločnosť UniCredit Leasing sa okrem možnosti financovania kúpy vozidiel formou finančného leasingu zaoberá aj poskytovaním pôžičiek a úverov na auto. Jej úverový produkt sa nazýva CarCredit a poskytuje možnosť požičať si flexibilne a s minimom dokladovania potrebné finančné prostriedky na prefinancovanie kúpy nového ako aj ojazdeného automobilu. O úver môžu požiadať fyzická aj právnická osoba a ide o úver na auto na splátky.

Doba splácania môže byť už od 12 mesiacov do 60 mesiacov, pričom prefinancovať sa dá až do výšky 70% obstarávacej ceny vozidla. Splácanie je klasickými mesačnými splátkami, ktoré sú garantované počas celej doby splácania auta. Poistenie k autu je možné dojednať za zvýhodnené sadzby a vybaviť si tento spôsob financovania je možné priamo online na webstránke spoločnosti alebo u predajcu vozidla. V prípade podnikateľov je potrebné doložiť aj daňové priznanie.

Nebanková pôžička na kúpu auta

Oproti bankovým úverom ponúkajú nebankové pôžičky jednoduchšie a rýchlejšie vybavenie, väčšinou aj s minimom dokladovania a menej prísnejšími podmienkami. Niektoré sú dostupné aj bez potvrdenia o výške príjmu, iné zas môžu byť schválené napríklad aj vtedy, ak má klient záznam v registroch. Spravidla ide o spotrebiteľské úvery od nebankových subjektov, ktoré sa dajú vybaviť aj online, ale najčastejšie priamo u predajcu áut, napríklad v autobazáre alebo aj u oficiálneho dealera.

Cetelem

Kto si chce požičať na nové alebo aj ojazdené auto, môže osloviť aj nebankovú spoločnosť Cetelem, ktorá sa zameriava tak na spotrebné nebankové úvery ako aj na splátkové pôžičky a úvery. O úver na auto sa dá požiadať osobne u predajcu, prípadne online priamo na webstránke spoločnosti Cetelem. Na nové auto je možné získať spotrebný úver od 2.000 € do 34.000 € so splatnosťou na 6 až 120 mesiacov, na ojazdené auto je možné si požičať podobné sumy, ale najviac na 84 mesiacov.

Výhodou spotrebných úverov je, že nepotrebujete na rozdiel od leasingu mať žiadne finančné prostriedky v hotovosti na akontáciu. Taktiež je automobil hneď od začiatku plne vo vlastníctve klienta. Pôžičke je možné si vybaviť poistenie napríklad pre prípad straty zamestnania, nie je nutné mať ručenie ani ručiteľa a samozrejme nie je nutné si napríklad povinne havaríjne poistiť vozidlo ak nechcete, čo je pri leasingu nutné kvôli leasingovej spoločnosti, na ktorú sa auto poisťuje.

Qutro Car

Prefinancovanie tak staršieho ako aj novšieho osobného automobilu je možné aj prostredníctvom nebankovej spoločnosti Quatro Car. Tá ponúka možnosť získať auto na splátky prostredníctvom svojho zastúpenia vo viac ako 450 bazároch na Slovensku a prefinancovať sa dá nielen bežné osobné auto, ale aj motocykel, karavan alebo prívesný vozík v prípade potreby. Ak si vybavíte pôžičku na auto online, ponúka spoločnosť aj možnosť vrátenia 5% z ceny.

Online sa dá požiadať o úver na auto vo výške od 600 € až do 5.000 €, takže napríklad na rozdiel od leasingu je možné prefinancovať týmto spôsobom vozidlo aj lacnejšie a staršie. Maximálny vek auta na prefinancovanie prostredníctvom úveru Quatro Car je 11 rokov, pričom splatnosť pôžičky je od 1 do 5 rokov. Samozrejme, v autobazári sa dá vybaviť aj vyšší úverový limit a to na základe výšky príjmu a bonity klienta. Samotné schválenie úveru je veľmi rýchle a s minimom dokladov.

Home Credit

Ak si chcete kúpiť auto na splátky, môžete skúsiť aj nebankovú spoločnosť Home Credit. Ide o účelový zaistený úver na nákup vozidla, pričom prefinancovanie je možné aj bez vlastnej hotovosti a výška úveru je od 1.000 €. Prefinancovať sa dá nové aj ojazdené auto a spoločnosť poskytuje služby aj priamo u predajcov vozidiel a autobazárov. Doba splácania tejto pôžičky je možná od 2 do 7 rokov, vždy podľa výšky úveru, konkrétneho automobilu a aj v závislosti od možností klienta.

Na prefinancovanie cez Home Credit sa môžu obrátiť tak verejnosť, čiže fyzické osoby, ako aj podnikatelia, firmy, živnostníci a SZČO. Úver je možné získať na osobné ale aj úžitkové vozidlá do hmotnosti 3,5 tony. Cez Home Credit sa dá dojednať aj sprostredkovanie poistenia úveru a schopnosti splácania splátok, tak aj povinné zmluvné poistenie a havaríjne poistenie k automobilu. Ten je hneď vo vlastníctve klienta a samozrejme druhy a typy poistenia sú primárne na jeho rozhodnutí.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
Slovenská sporiteľňa300300001 rok9 rokov
VÚB10002500013 mesiacov108 mesiacov
mBank350200001 rok7 rokov
Zuno500200006 mesiacov72 mesiacov
UniCredit Leasing--1 rok5 rokov
Cetelem2000340001 rok10 rokov
Quatro Car60050001 rok5 rokov
Home Credit1000-2 roky7 rokov

Údaje boli naposledy aktualizované 17.10.2015

Výhody:

  • V prípade bánk je najlepšia pôžička vo forme spotrebného úveru, ktorá ponúka tak dobré úrokové podmienky, ako aj jednoduché vybavenie
  • S minimom dokladov sa dá požičať od nebankových spoločností, ktoré sa orientujú na splátky na kúpu auta a to tak nového ako aj ojazdeného
  • V prípade niektorých pôžičiek a úverov je možné si kúpiť aj staršie auto na splátky, ale napríklad aj nové a pri dlhšom splácaní si znížiť mesačnú splátku na minimum

Nevýhody:

  • Ak si chcete požičať z banky účelový úver, musíte dokladovať účel použitia, ale obvykle stačí do 6 mesiacov od čerpania spotrebného úveru
  • Pri bankových pôžičkách na auto je treba brať do úvahy, že hoci ide finančne o najlacnejší úver na auto, vybavenie je náročné a to kvôli prísnemu overovaniu
  • Kto si požičia od nebankovej spoločnosti, musí rátať s vyšším úrokom, ale niekedy aj horšími podmienkami napríklad čo sa týka maximálneho veku auta na prefinancovanie

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

redakcia

Expert na pôžičky všetkého druhu. Vyznám sa vo financiách a rád vám poradím. Stačí sa spýtať v komentároch.

2 x komentované “Úver na auto

  1. Dobrý den.Potreboval by som súrne kúpit ojazdené auto.Mám už aj vybraté ale čo sa tíka financovania tak s bankami nemôžem niako moc rátat a preto Vás žiadam o pomoc a radu.

  2. Potrebujem pomôcť mám už exekútora potrebujem spojiť 30000 E do jedného úveru zarábam 900e dá sa s tým niečo spraviť? ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *