Úver na čokoľvek

Pôžička na čokoľvek je bezúčelový úver, ktorý môže mať viacero podôb, buď ako bezúčelový spotrebný úver, prípadne bezúčelová rýchla pôžička na hocičo alebo aj väčší úver zaručený nehnuteľnosťou. Takýto úver je dostupný pre bežnú verejnosť, ale napríklad aj pre podnikateľov, prípadne pre mladých a študentov. Poskytujú ho banky aj nebankové spoločnosti a jedno aj druhé má svoje plusy a mínusy. Niekedy je lepšie požičať si z banky, inokedy v určitých situáciách to môže byť nebanková spoločnosť.

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

Z hľadiska úročenia je samozrejme najvýhodnejší úver na čokoľvek v banke, avšak pre tých, ktorým banka nepožičala, môže byť najlepší úver z nebankovej spoločnosti a to aj preto, že v tomto prípade je obvykle vybavenie rýchlejšie a s minimom dokladov či vybavovania. Takto sa dá požičať napríklad aj pôžička na čokoľvek a bezúčelový úver aj bez dokladovania príjmu alebo v niektorých prípadoch aj bez registra. Výhodnosť bankových úverov zas môže ukázať kalkulačka, ktorú má väčšina bánk online na svojom webe.

Bankové bezúčelové úvery na čokoľvek

Bezúčelové úvery ponúkajú banky vo viacerých formách. Pre porovnanie, je možné si požičať formou úverového limitu napríklad ako kontokorentný účet k bežnému účtu alebo ako kreditný úver na kreditnej karte a to bezúčelovo na hocičo. Väčšiu sumu získate cez bezúčelové spotrebné úvery, kde sa dá požičať až do 20.000 €, v prípade niektorých bánk aj viac, až do 30.000 €. Tieto pôžičky sú už strednodobé a ponúkajú aj možnosť predčasného splatenia v prípade potreby.

Slovenská sporiteľňa – SLSP

Bezúčelové úvery ponúka napríklad Slovenská sporiteľňa. V ponuke sú rôzne kreditné karty Visa s úverovým rámcom začínajúcim pri 300 € a s možnosťou požičať si peniaze bez úroku až na 45 dní. Od 300 € až do 5.000 € v závislosti od bonity klienta, jeho príjmu alebo obratoch na účte je možné získať aj povolené prečerpanie na bežnom účte, ktoré je možné získať tiež na hocičo. Väčšie sumy sa požičiavajú prostredníctvom bezúčelových spotrebných úverov.

Spotrebný úver na čokoľvek je univerzálny produkt banky, kde je možné získať bez ručenia a ručiteľa a dokladovania účelu od 300 do 30.000 €. Úroková sadzba sa počas splácania nemení, ale výška splátky alebo splatnosť úveru aj počas splácania je v prípade záujmu klienta možná. Pre študentov je možné získať spotrebný úver na čokoľvek pre vysokoškolákov od SLSP, ktorý sa poskytuje s výhodnejším úročením na 1 až 9 rokov a to od 1.000 € do 8.500 €.

Poštová banka

Poštová banka má v ponuke ako pôžičky na čokoľvek buď kontokorentný úver alebo spotrebnú pôžičku. Kontokorent je vo forme rýchlej rezervy a poskytuje sa od 100 do 2.000 €. Spotrebný úver tzv. Dobrá pôžička je dostupný od 300 € až do 30.000 € a s dobou splácania na 1 až 9 rokov. tento úver slúži na väčšie potreby, nie je nutné dokladovanie účelu použitia finančných prostriedkov, nie je treba spolužiadateľ alebo ručiteľ a požičať sa dá aj bez dokladovania príjmu.

ČSOB

ČSOB banka ponúka pre záujemcov o bezúčelový úver rôzne formy kreditných a splátkových pôžičiek. Ako rezerva na účte sa hodí kontokorent, ktorý poskytuje banka k bežnému účtu od 150 do 6.000 € a to bez poplatku za zriadenie, vedenie a predčasné splatenie. Úročená je len čerpaná suma a limit sa dá získať do 3 násobku príjmu. Podobným úverom je aj kreditná karta, pričom banka ponúka kreditky značky MasterCard s čerpaním bez úročenia až na prvých 55 dní.

Úverový limit podľa typu karty môže byť od 150 € až po 14.800 € a platnosť karty je na 3 roky. Bez poplatku za spracovanie aj predčasné splatenie je možné získať bezúčelový spotrebný úver a to už od 600 €. Najvyššia pôžička môže byť až na 25.000 €, v závislosti od výšky príjmu klienta. Tento úver je možné použiť na hocičo, nie je nutné dokladovať účel použitia a splatnosť môže byť na 1 až 9 rokov. Za aktívne využívanie účtu je aj lepší úrok.

Tatra banka

Ponuku úverov a pôžičiek na čokoľvek má aj Tatra banka. K bežnému účtu poskytuje banka možnosť voliteľného prečerpania, čiže kontokorentu a to až do výšky 3.500 € v závislosti od výšky príjmu klienta alebo obratov na účte. Úverový limit je možné získať aj na kreditnej karte, pričom v banke je možné požiadať o kreditky Visa. Podľa typu karty môže byť bezúročné obdobie na 47 až 51 dní a úverový rámec je od 650 € až do 12.000 € na karte.

Banka ponúka karty Visa Štandard, Zlatú Visa kartu aj Visa Platinum a je možné ich vydanie aj bez potreby vedenia bežného účtu. Na väčšie sumy je určený bezúčelový klasický spotrebný úver, ktorý môže mať klasické aj zrýchlené splácanie. Požičať sa dá od 500 do 25.000 € na obdobie 12 až 108 mesiacov, pričom o úver je možné žiadať aj bez spoludlžníka alebo ručiteľa. Výhodou je, že pôžičku môže získať tak zamestnanec, ako aj podnikateľ či dôchodca.

VÚB

Všetky bežné bezúčelové bankové úvery ponúka v rámci svojho portfólia finančných produktov aj Všeobecná úverová banka. Medzi pôžičky s úverovým limitom patria kreditné karty ako aj povolené prečerpanie k účtu. Pohodlné nakupovanie a platenie ponúka banky s viacerými značkami kreditiek a to MasterCard, American Expres aj CFH. Povolené prečerpanie k účtu, nazvané Flexidebet, umožňuje tiež získať rýchlo a jednoducho menšie úvery na niekoľko stoviek až tisíc €.

Pre klientov banky je možné z pohodlia domova si vybaviť napríklad online pôžičku na čokoľvek a to až do výšky 10.000 € s dobou splácania na 13 až 108 mesiacov. Nie je nutné ani dokladovanie príjmu a peniaze môžete mať už do 24 hodín. Klasická spotrebná pôžička na čokoľvek je dostupná aj pre nových klientov a poskytuje sa od 490 € do 25.000 €, pričom doba splácania je tiež od 13 do 108 mesiacov. Pôžička je dostupná pre klientov do 68 rokov.

Prima Banka

Prima Banka ponúka na čokoľvek povolené prečerpanie k bežnému účtu, kedy sa dá získať na čerpanie finančných prostriedkov v prípade potreby úverový limit až do 1.500 €. O povolené prečerpanie sa dá požiadať aj online prostredníctvom internet bankinkgu. Pre nových aj stálych klientov banky je v ponuke aj väčší úver na hocičo a to bežná spotrebná pôžička. Väčšinou len na občiansky preukaz sa dá požičať od 1.000 € do 15.000 € so splatnosťou na 2 až 9 rokov a to tak pre zamestnancov, podnikateľov ako aj dôchodcov.

Zuno

Zuno banka má v ponuke bezúčelových úverov menšie aj väčšie pôžičky. S bezúročným obdobím na 55 dní a úverovým limitom od 250 do 7.000 € sa dá získať kreditná karta, kontokorentný úver k bežnému účtu je k dispozícii zas na 300 až 3.000 € ako výhodná finančná rezerva. Online sa dá vybaviť aj bezúčelová spotrebná pôžička až do výšky 20.000 €, ktorá je bez poplatkov za vybavenie, vedenie a predčasné splatenie. Doba splácania môže byť od 6 do 72 mesiacov.

Nebankové bezúčelové pôžičky na čokoľvek

V rámci nebankových pôžičiek sa dá získať malá pôžička krátkodobého typu, ale napríklad aj väčší spotrebiteľský nebankový úver, ktorý sa svojimi parametrami a podmienkami približuje klasickým bankovým. Niektoré nebankové spoločnosti ponúkajú aj možnosť požičať si niekoľko desiatok tisíc € a to v prípade založenia nehnuteľnosti, pričom v tomto prípade je lepšie sa orientovať na známejšie nebankovky, ktoré ponúkajú seriózne jednanie a podmienky.

Ferratum Bank

Rýchlo cez internet ale aj SMS je možné získať bezúčelovú pôžičku od Ferratum Bank. Ide o krátkodobé pôžičky na 30 až 350 € s dobou splácania od 7 do 30 dní, ktoré sú určené pre všetkých od 18 rokov a dajú sa vybaviť aj bez dokladovania príjmu. Dobu splatnosti je možné predĺžiť až dvakrát o 15 dní a vybavenie pôžičky je obvykle do 24 hodín. Peniaze v prípade schválenia úveru posiela nebanková spoločnosť na bankový účet a nie je treba ručenie úveru.

Bezúčelovo a na čokoľvek sa dá požičať aj rýchla pôžička od Ferratum, ktorá sa poskytuje na dlhšiu dobu splatnosti. V tomto prípade je možné si požičať od 200 do 700 €, pre nových žiadateľov je prvý úver ohraničený na najviac 350 €. Peniaze je možné využiť na čokoľvek a splácať úver je možné aj dlhšie obdobie, konkrétne od 2 do 12 mesiacov. V prípade tejto pôžičky je ale nutné požiadanie len online a vyplatenie finančných prostriedkov je len prostredníctvom bezhotovostného prevodu v banke. Veľkou výhodou je, že nie je nutné mať vlastného ručiteľa na získanie úveru.

Pôžičkomat

Podobné krátkodobé mini úvery online poskytuje aj nebankovka Pôžičkomat. V tomto prípade je možné získať úver až do 900 €, ale to len pre dlhodobých klientov, prvá pôžička je do výšky 95 €. Úver je možné použiť na čokoľvek, pretože je bezúčelový, na vybavenie nie je treba ani žiadne iné dokladovanie a pôžička je dostupná na 5 až 31 dní. Vďaka automatizovanému systému je väčšina úverov schválená do pár minút a pôžičky sú bez skrytých poplatkov.

Credit One

Rýchla pôžička až do 1.000 € je možná tiež od nebankovej spoločnosti Credit One. Ide podobne ako predošlé úvery o krátkodobú menšiu nebankovú pôžičku, ktorá sa poskytuje pre nových klientov do 180 € a doba splatnosti je do 30 dní, pričom je možné za poplatok termín splatnosti odložiť o ďalších 30 dní. Na vybavenie nie je potrebné ručenie ani ručiteľ, tiež nemusíte dokladovať výšku príjmu a úver je možné použiť na hocičo, pretože je bezúčelový.

Provident

Väčší spotrebiteľský úver na čokoľvek je možné získať od nebankovej spoločnosti Provident a to d 60 € až do 2.300 € v závislosti od bonity klienta. Požičať sa dá na splatnosť 60 týždňov alebo 100 týždňov, prípadne po novom 3, 15 alebo 22 mesiacov a nebankovka ponúka pôžičku buď v bezhotovostnej forme s odoslaním priamo na bankový účet, alebo vo forme kreditnej karty s možnosťou čerpania úveru na čokoľvek. Vybavenie je možné tak cez online žiadosť, ako aj telefón alebo osobne.

Profi Credit

Spotrebiteľské pôžičky pre zamestnancov, mamičky na materskej alebo aj dôchodcov a podnikateľov ponúka tiež Profi Credit. Pre fyzické osoby je možné získať od 300 do 3.000 € na hocičo so splatnosťou od 18 do 42 mesiacov, bezúčelový úver pre živnostníkov, SZČO a podnikateľov sa dá požičať od 1.000 € do 4.000 € a na 24 až 48 mesiacov. V oboch prípadoch je možné získať úvery aj bez ručenia, ale ak má žiadateľ nedostatočnú bonitu, je možné prizvať aj ručiteľa.

Home Credit

Špecialistom na pôžičky na hocičo je Home Credit. Ten ich ponúka vo forme tzv. Hotovostnej pôžičky, ktorú je možné získať na 400 až 6.000 € s dobou splácania od 36 do 84 mesiacov, podľa výšky úveru. Vybavenie je bez poplatku, rovnako ako aj prípadné predčasné splatenie a pôžičku je možné v prípade potreby do mesiaca zadarmo vrátiť. O úver sa dá požiadať osobne na pobočkách nebankovky alebo cez internetovú žiadosť, prípadne za pár minút cez telefón.

Cetelem

Viacero druhov bezúčelových pôžičiek ponúka známa nebanková spoločnosť Cetelem. Tá sa snaží svojou ponukou pôžičiek konkurovať bankám, ale v ponuke má aj typickú menšiu nebankovú Expres pôžičku od 500 do 2.000 € so splatnosťou na 6 až 48 mesiacov. Bezúčelovo je možné získať aj klasickú spotrebiteľskú nebankovú pôžičku na čokoľvek a to od 2.000 € do 25.000 € na 6 až 120 mesiacov. Úvery sú bez skrytých poplatkov a posúdenie je veľmi rýchle, obvykle do pár minút.

Úver4you

Bezúčelové úvery zaistené nehnuteľnosťou umožňujú získať aj vyššie sumy a na takéto pôžičky sa zameriava nebanková spoločnosť Úver4you. Tá ponúka možnosť získať od 2.000 € do 40.000 € v závislosti od bonity klienta a hodnoty nehnuteľnosti s možnosťou splácania na 36 až 96 mesiacov. Pôžičky sú vo forme americkej hypotéky, je možné ich získať pre zamestnancov, dôchodcov aj podnikateľov a založiť sa môže vlastná nehnuteľnosť, alebo nehnuteľnosť vo vlastníctve tretej osoby. Úver sa dá získať aj bez preverenia bankového registra.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
Pôžičkomat259005 dní31 dní
Ferratum Bank307007 dní12 mesiacov
Credit One510001 dní30 dní
Profi Credit300300018 mesiacov42 mesiacov
Cetelem500250006 mesiacov120 mesiacov
Home Credit400600036 mesiacov84 mesiacov
Provident6023003 mesiace100 týždňov
Úver4you2000400036 mesiacov96 mesiacov

Údaje boli naposledy aktualizované 16.10.2015

Výhody:

 • Vďaka tomu, že ide o bezúčelové pôžičky, je možné ich použiť na hocičo a poskytovateľ neviaže úver na žiadny konkrétny účel alebo využitie
 • Ponuka úverov a pôžičiek je bohatá, od malých miniúverov od nebankoviek, až po väčšie úvery spotrebného typu z bánk alebo veľkých nebankových spoločností
 • Pri bankových úveroch je pozitívom pomerne dobré úročenie, pri nebankových zas rýchle a jednoduché vybavenie aj bez potvrdenia o príjme a iných dokladov

Nevýhody:

 • Nebanková pôžička na hocičo býva väčšinou úročením drahšia ako väčšina bankových úverov a to platí najmä pre úvery s minimom vybavovania
 • V prípade, ak si chcete požičať bezúčelovo z banky, musíte rátať s tým, že na vybavenie potrebujete mať pravidelný príjem a bezproblémovú finančnú históriu
 • Kto má záujem o väčšie úvery, musí založiť nehnuteľnosť a na tento účel sa používajú tzv. americky hypotéky, čiže bezúčelové úvery s ručením nehnuteľnosťou

Chcem rýchlu pôžičku IHNEĎ

redakcia

Expert na pôžičky všetkého druhu. Vyznám sa vo financiách a rád vám poradím. Stačí sa spýtať v komentároch.

Jeden komentár

 1. Dobrý deň, prosím o radu.
  Môj syn si zobral v 3 bankách – 2 VUB , 1Prima Banka a 1 Sberbank úvery v celkovej výške 33000€.
  Je možné, že banky dajú takýto úver, keď jeho priemerný mesačný plat sa pohybuje do 650-750 €?
  Do konca r. 2015 mu chodili samé upomienky,lebo nestačil úvery splácať.
  Pomohli sme mu vyrovnať dlžné sumy a chceli sme, aby si úvery refinancoval , pretože má na nich
  vysoké úroky.Môžete mi prosím poradiť, čo robiť v takejto situácii. Syn nám tvrdí, že už mu nedajú nikde úver
  na refinancovanie, keď bol omeškaní. Dakujem za odpoved ( môžete odpovedať na môj mail)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *